Biznes w Internecie może przyjmować rozmaite formy. Niekiedy nie trzeba mieć nawet sklepu, by generować zyski. Czasami warto rozważyć, czy w danym przypadku nie sprawdzi się zarabianie afiliacyjne, z którego chętnie korzysta coraz większe grono użytkowników sieci.

Na czym polega afiliacja i co można dzięki niej zyskać? Dla kogo jest to rozwiązanie szczególnie korzystne? O tym napiszemy w dzisiejszym tekście.

 

zarabianie afiliacyjne

 

Zarabianie afiliacyjne – na czym polega?

Afiliacja to rodzaj marketingu efektywnościowego, w którym za główny cel uznaje się osiągnięcie sprzedaży, do której dąży nie tylko właściciel sklepu, oferujący towary lub usługi, ale również partner (wydawca), z którym nawiązał on współpracę. Celem partnera jest takie promowanie oferty na swoich stronach internetowych, blogach lub w social mediach, by doprowadzić do tego, że internauci, odwiedzający stronę, klikną w link i dokonają zakupu w sklepie sprzedawcy.

W marketingu partnerskim wykorzystuje się linki afiliacyjne, czyli odsyłacze na landing page z ofertą e-commerce oraz identyfikatory partnera, z którego strony pochodzi klient. Pozwala to równocześnie lepiej kontrolować źródło ruchu, a także ułatwia prowadzenie statystyk i rozliczeń z danym wydawcą.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Zarabianie afiliacyjne – kiedy sprawdzają się programy partnerskie?

Marketing afiliacyjny uznaje się obecnie za jeden z najważniejszych sposobów na pozyskiwanie klientów. Osiąga on niemal takie same wyniki, jak ruch organiczny z wyszukiwarek lub płatne kampanie promocyjne w wyszukiwarkach.

A to przynosi naprawdę dobre rezultaty. W roku 2017 w programach partnerskich odnotowano aż 5 miliardów kliknięć w linki oraz łącznie 170 milionów transakcji, które wygenerowały zyski dla wydawców (źródło IAB). Forrester Consulting przeprowadził z kolei badania, w których zauważono, że marketing afiliacyjny każdego roku rośnie o 10%, a jego wartość obecnie jest już mierzona w dziesiątkach miliardów dolarów.

Kto może wykorzystać zarabianie afiliacyjne?

Zarabianie afiliacyjne to sposób na dodatkowe zyski lub generowanie dochodu pasywnego dla osób ceniących działania online lub szukających rozwiązań zdalnych, by wrócić do pracy zarobkowej, bez wychodzenia z domu. W wielu przypadkach programy partnerskie potrafią być bardzo korzystne.

Przede wszystkim nie wymagają specjalistycznej wiedzy na start ani tym bardziej wkładu finansowego. Do promowania produktów często wystarczy nawet nie własna strona lub blog, co profil w social mediach. Coraz więcej kampanii afiliacyjnych wykorzystuje bowiem olbrzymi potencjał tkwiący w sieciach społecznościowych.

Od czego zależy sukces w afiliacji? Co ciekawe, jak pokazują dane zebrane przez Statista, wydawcy to osoby w dowolnym wieku. Co prawda, najczęściej na taki sposób zarobkowania decydują się ludzie między 35 a 44 rokiem życia (31,86%), jednakże bez trudu da się znaleźć zwolenników afiliacji w młodszych lub starszych grupach wiekowych.

Gdy pragnie się odnieść sukces w afiliacji, warto skupić się na zbudowaniu aktywnej sieci kontaktów i szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych publikowanymi treściami. W końcu to od ich woli klikania oraz dokonywania zakupów zależy miesięczny zarobek wydawcy z programu partnerskiego.

 

zarabianie afiliacyjne przedsiebiorcy

Program partnerski Przedsiębiorcy.org a zarabianie afiliacyjne

Programy partnerskie można znaleźć w różnych miejscach. Wiele osób przystępuje do sieci afiliacyjnych, by w jednej przestrzeni mieć dostęp do licznych kampanii i przydatnych narzędzi do pracy. Oprócz nich, warto poznać niezależne programy partnerskie, pozwalające na nawiązanie współpracy bezpośrednio ze sprzedawcą, jak w przypadku afiliacji od Przedsiębiorcy.org.

Co zyskuje się w tym programie? Partner rejestruje się przez formularz na stronie i otrzymuje link afiliacyjny. Jeśli skorzystają z niego odbiorcy z jego strony, by zrobić zakupy (zamówić budowę strony, zapisać się na kurs marketingowy etc.), wówczas dostaje on 30-procentową prowizję, naliczaną od wartości zamówienia. Warto dodać, że jest ona dożywotnia – to znaczy, za każdym razem, gdy dany klient kupi coś na stronie Przedsiębiorcy.org, wówczas wydawca otrzymuje swoje wynagrodzenie.

Chcesz lepiej poznać zasady tego programu partnerskiego? Wejdź już dziś na stronę: przedsiebiorcy.org/partner i zobacz, jak zarabiać na afiliacji.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]