Afiliacja to popularna strategia marketingowa, pozwalająca zwiększyć zasięg marki oraz poprawić wyniki sprzedażowe, dzięki współpracy z partnerami, działającymi aktywnie w Internecie. Oni również mogą liczyć na dodatkowe profity, dlatego coraz więcej osób decyduje się na taką opcję. Wszelkie działania inicjuje wypełnianie wniosków w programach partnerskich.

Na czym polega afiliacja oraz jak przystąpić do takiego programu? O tym wszystkim opowiemy poniżej.

 

 

Wypełnianie wniosków w programach partnerskich – dla kogo jest afiliacja?

Programy afiliacyjne (partnerskie) łączą dwa podmioty – reklamodawcę, posiadającego towary lub usługi na sprzedaż, i wydawcę, którego zadaniem jest promowanie tych produktów w swojej sieci kontaktów za pośrednictwem linku afiliacyjnego, umieszczonego na stronie, blogu lub w mailingu.

Zasada współpracy jest zazwyczaj dość prosta. Jeśli ktoś z odbiorców kliknie w link do strony sprzedawcy i kupi, to wydawca otrzymuje za to prowizję (kwotową lub procentową).

Takie rozwiązanie pozwala zatem uzyskać dodatkowy zysk ze strony, generowany przez społeczność zgromadzoną wokół danej witryny.

U kogo programy partnerskie sprawdzają się najlepiej? To wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zarabiać online i już prowadzą jakiś rodzaj aktywności w Internecie. Mogą to być:

  • tematyczne strony internetowe,
  • blogi,
  • profile w social mediach (Facebook, Instagram, YouTube).

Warunkiem sukcesu jest najczęściej posiadanie prężnej i aktywnej grupy odbiorców, dla których dane produkty są interesujące. Trudno się zatem dziwić, że spore zyski z afiliacji czerpią popularni influencerzy i osoby, działające w modelu MLM.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Wypełnianie wniosków w programach partnerskich – czy jest płatne?

 

Programy partnerskie w Internecie działają w oparciu o umowę afiliacyjną. W znaczącej większości przypadków przystąpienie do niej jest darmowe. Może jednak wiązać się z koniecznością dopełnienia pewnych warunków, jak choćby w przypadku programu partnerskiego YouTube. Dopiero po zrealizowaniu takich formalności, można zacząć zarabiać na afiliacji.

Niejednokrotnie niezbędne jest również uzyskanie akceptacji wniosku i strony, gdzie ma się pojawiać reklama, by aktywować konto dla promującego dane produkty wydawcy. To zabezpieczenie dla reklamodawców, pozwalające na kontrolowanie tego, gdzie pojawiają się ich treści.

 

Wypełnianie wniosków w programach partnerskich – jak przebiega?

 

Jak przystąpić do programów partnerskich? Najczęściej nie trzeba borykać się z uciążliwymi formalnościami. W wielu przypadkach obowiązki przyszłego wydawcy ograniczają się do wypełnienia formularza rejestracyjnego online, na stronie podmiotu oferującego towary i usługi.

W takim dokumencie elektronicznym podaje się oczywiście swoje dane osobowe (lub dane firmowe) oraz adres strony, na której produkty mają być promowane.

 

Wypełnianie wniosków w programach partnerskich - przedsiebiorcy

 

Program partnerski od Przedsiębiorcy.org

Ciekawy program afiliacyjny przygotowała firma Przedsiębiorcy.org, oferująca szeroki zakres usług, związanych z nowoczesnym biznesem w Internecie – od projektowania stron internetowych, przez doradztwo i konsultacje, do szkoleń online.

Przystąpienie do programu wymaga wejścia na stronę i wypełnienia wniosku z podstawowymi danymi. Po zakończeniu tej procedury, generuje się link afiliacyjny, który następnie umieszcza się na swojej stronie internetowej, blogu lub w wiadomościach mailowych do swoich odbiorców.

Co stanie się, jeśli ktoś kliknie w taki odnośnik i dokona zakupów? Przedsiębiorcy.org wypłacają wówczas wydawcy prowizję równą 30% zamówienia w sklepie. Warto wspomnieć, że nie dotyczy to wyłącznie pierwszych zakupów. Po skorzystaniu z linku afiliacyjnego klient jest dożywotnio przypisany do danego wydawcy. Oznacza to, że jeśli za jakiś czas kupi kolejną usługę, wydawca otrzyma kolejny przelew na swoje konto.

W praktyce wypełnianie wniosku w programach partnerskich Przedsiębiorcy.org zajmuje kilka minut, a zyski z takiej współpracy potrafią się pojawiać naprawdę przez długie lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Już dziś wejdź na stronę Przedsiębiorcy.org i sprawdź, jak możesz zarabiać na afiliacji.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]