Reklama produktowa na Facebook – co to jest?

Asian,Business,Adviser,Meeting,To,Analyze,And,Discuss,The,Situation

Facebook Ads stanowi system, pozwalający na reklamowanie produktów oraz usług w postaci komunikatów odpowiednio wyeksponowanych na Facebooku. Reklamodawcy mają do dyspozycji kilka różnych formatów , dzięki którym reklama produktowa na Facebook będzie dostosowana do specyfiki firmy lub profilu odbiorców. Co warto zauważyć, zasadniczo reklama produktowa na Facebook nie wkracza zbyt ekspansywnie w obszar treści zamieszczanych przez użytkowników.

Reklama produktowa Facebook – co to

Akcje reklamowe na Facebooku pozwalają firmom kierować treści bezpośrednio do tych użytkowników, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogą przejawiać zainteresowanie przedstawianymi produktami i usługami. I właśnie dokładne targetowanie, jakiemu podlega reklama produktowa na Facebook wyznacza wartość i użyteczność tego rodzaju komunikacji.

Prowadzenie Fanpage dla firm

Powierz prowadzenie komunikacji Twojej firmy na Facebooku profesjonalistom!

Kliknij i dowiedz się więcej!

Poprzez reklamy na Facebooku można osiągnąć wiele korzyści, w tym:- zwiększenie sprzedaży produktów i usług,

– wzmocnienie pozycji firmy w sieci,

– podniesienie rozpoznawalności marki,

– nawiązanie nowych kontaktów biznesowych,

– utrwalenie relacji z klientami.

Bez względu na rodzaj oferty czy profil działania marketera, reklama produktowa na Facebook musi mieć właściwie zdefiniowany cel. W przypadku aktywności reklamowej w tym serwisie ma on szczególne znaczenie. Cele kampanii będą określać, jaki format powinna mieć reklama, gdzie zostanie ona ulokowana oraz, kto będzie jej odbiorcą.

Generalnie reklama produktowa na Facebook nie jest obarczona dużymi kosztami. Praktycznie podstawowe zainicjowanie obecności reklamowej w serwisie można rozpocząć od niewielkiej kwoty. Poprzez konfigurację kampania na Facebooku pozwala na określenie budżetu dziennego lub budżetu całkowitego, przeznaczonego na cały okres publikacji reklam. Na ogół minimalny dzienny wydatek związany z emisją reklam wynosi około kilkunastu złotych. Jednocześnie, zarządzanie kampaniami na Facebooku wiąże się z dużą elastycznością. Wprowadzone kwoty można w każdej chwili zmienić.

Strategia i Plan Marketingowy

Twoje działania są chaotyczne? Niepoukładane?

Twoje kampanie nie działają? Przepalasz budżety?

Marnujesz czas na nierzetelnych pracowników i podwykonawców?

Zmień to! Sprawdź naszą ofertę! 

Spis treści

Kontynuuj czytanie

Wywiad gospodarczy – uchroń się przed nierzetelnymi kontrahentami
Profil na LinkedIn – najskuteczniejsze praktyki optymalizacji profilu
Co to jest remarketing reklam?
Konto przedsiębiorcy

Co ostatnio dodaliśmy
na bezpłatnym koncie?

Regularnie dzielimy się wiedzą z naszymi użytkownikami i co tydzień dodajemy nowe materiały. Są to szkolenia, ebooki, artykuły, pomocne narzędzia, kupony rabatowe, webinary ze specjalistami, newsletter… i wiele więcej!