Zarabianie w Internecie kojarzy się przede wszystkim ze sklepami typu e-commerce. To jednak nie jedyna opcja, by zarabiać online. Oprócz własnej przestrzeni sprzedażowej, można bowiem uzyskiwać solidne korzyści, jeśli wejdzie się we współpracę w modelu afiliacyjnym. Jeśli zatem zastanawiacie się nad tym: „programy partnerskie – o co chodzi?”, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

Z tekstu dowiecie się, na czym polega program partnerski, kto do niego przystępuje oraz jak wiele można zyskać w zależności od różnych rozwiązań, dostępnych na rynku.

 

programy partnerskie o co chodzi

 

Programy partnerskie o co chodzi – podstawowe definicje

Czym w ogóle są programy partnerskie? To rodzaj umowy biznesowej między dwoma podmiotami – reklamodawcą, który chce promować swoje towary lub usługi, oraz partnerem (wydawcą), który dysponuje miejscem, gdzie można umieścić treści promocyjne, dotyczące tych produktów.

Każda reklama, publikowana przez wydawcę, na przykład na jego stronie internetowej lub blogu, zawiera link afiliacyjny, który odsyła odbiorcę bezpośrednio na stronę zakupową sprzedawcy. Taki odnośnik zawiera element identyfikujący konkretnego wydawcę. Pozwala to na śledzenie ruchu do sklepu internetowego oraz prawidłowe określanie liczby konwersji generowanych w ramach danej ścieżki. Dzięki temu, da się łatwo obliczyć, jak wysoką prowizję powinien otrzymać wydawca za wszystkie sprzedaże zrealizowane przez jego odbiorców.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Programy partnerskie o co chodzi – współpraca bezpośrednia czy przez sieci afiliacyjne?

Programy partnerskie potrafią generować naprawdę solidne zyski. Jak podają badania, obecnie nawet 16% wszystkich zamówień w sieci pochodzi właśnie z afiliacji. Dla porównania wyszukiwanie organiczne dostarcza 21% procent zamówień, a płatne reklamy w wyszukiwarce – 20%.

Warto zatem zainteresować się tym kanałem sprzedażowo-promocyjnych, gdyż tak naprawdę nie generuje wielkich kosztów. Jest to bowiem model efektywnościowy, to znaczy prowizję wypłaca się wyłącznie wtedy, gdy partner osiągnie konkretne rezultaty, np. przekieruje do sklepu nowych klientów, którzy dokonają zakupu konkretnych towarów.

Współpraca afiliacyjna może być realizowana na dwa sposoby. Podstawowym rozwiązaniem jest bezpośrednia kooperacja między wydawcą a reklamodawcą, którzy podpisują umowę, gdzie określają wszystkie zasady współpracy. Inną opcją jest skorzystanie z zewnętrznych przestrzeni, tak zwanych sieci afiliacyjnych, ułatwiających kontakt między dużym gronem właścicieli sklepów i wydawcami. W takim miejscu otrzymuje się pełne zaplecze i szereg przydatnych narzędzi, by skutecznie współpracować, nie z jednym a z wieloma podmiotami.

Jak zarabiać na linkach, czyli programy partnerskie o co chodzi?

Gdy już przystąpi się do programu partnerskiego, otrzymuje się spersonalizowany link afiliacyjny. Należy umieścić go w przestrzeni reklamowej, zgodnej z wymaganiami konkretnej afiliacji. Może to być banner reklamowy na stronie internetowej, rankingi ofert na blogu tematycznym lub link tekstowy w mailingu i social mediach.

Możliwości generowania ruchu na stronę sprzedawcy jest naprawdę wiele. Warto je poznać i wybrać rozwiązania jak najbardziej dopasowane do możliwości konkretnego wydawcy i potrzeb jego odbiorców.

 

programy partnerskie o co chodzi - przedsiebiorcy

Afiliacja od Przedsiębiorcy.org – jak zyskać dochód pasywny w Internecie?

Nowoczesna afiliacja potrafi generować solidne zyski dla wydawców. Świetnym tego przykładem jest program od Przedsiębiorcy.org. W tym rozwiązaniu promuje się przy pomocy linków afiliacyjnych szereg usług biznesowych – od projektowania stron internetowych do szkoleń i kursów marketingowych.

Jeśli reklama z odsyłaczem skusi odbiorcę i dokona on zakupu, wydawca otrzymuje aż 30% prowizji, liczonej od kwoty w zamówieniu. Co ciekawe, prowizja od danego klienta jest dożywotnia. Oznacza to, że jeśli w przyszłości dokona on kolejnych zakupów na stronie Przedsiębiorcy.org (za pośrednictwem linka afiliacyjnego lub bezpośrednio), wydawca również otrzyma kolejną prowizję.

Program partnerski od Przedsiębiorcy.org to zatem rozwiązanie proste, skuteczne i bardzo zyskowne. Chcesz dowiedzieć się więcej? Już dziś wejdź na stronę i sprawdź, jak przystąpić do nowoczesnej afiliacji, która przyniesie Ci solidny dochód pasywny.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]