Marketing afiliacyjny cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które pragną sprzedawać online. Program partnerski to bowiem rozwiązanie, które nawet przy mniejszych nakładach pozwala skutecznie docierać do nowych klientów i generować coraz wyższe zyski.

Na czym polega taki program oraz w jaki sposób przystąpić do niego, by zwiększyć swoją sprzedaż i rozwinąć biznes?

 

 

Czym jest program partnerski w nowoczesnym biznesie online?

 

Programy afiliacyjne (nazywane też marketingiem partnerskim) to skuteczna strategia biznesowa, pozwalająca łatwo dotrzeć do nowych klientów, bez konieczności posiadania wielkich nakładów i zasobów ludzkich na reklamę.

W tym modelu tworzy się bowiem sieć powiązań między reklamodawcą (właścicielem sklepu, sprzedawcą usługi), a zewnętrznymi wydawcami, którzy w swoich sieciach kontaktów w Internecie zajmują się promocją towarów od reklamodawcy, za co w przypadku sprzedaży na rzecz klientów należy im się wcześniej uzgodniona prowizja. W wielu sytuacjach jest to zatem model typu „win-win”. Pozwala bowiem generować spore przychody obu stronom, zaangażowanym w model partnerski.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Korzyści dla reklamodawcy i wydawcy – kto zyskuje dzięki programom partnerskim?

Model marketingu afiliacyjnego rozwija się intensywnie od kilku lat. Na całym świecie korzystają z niego największe marki i firmy, by zwiększać swoje zyski oraz poszerzać kanały dostępu do nowych, zaangażowanych klientów.

Ze strony reklamodawcy takie rozwiązanie pozwala na szybkie i skuteczne zwiększenie zainteresowania klientów. Jeśli tylko dotrze się do odpowiedniej grupy docelowej, można bez długiego okresu oczekiwania, pozyskać wielu nowych odbiorców, a przez to uzyskać większe zyski. Nie trzeba mieć także sporego kapitału na marketing, by rozpocząć działania w modelu partnerskim. W tym rozwiązaniu bowiem wypłaca się prowizję za zrealizowane transakcje. Taka forma współpracy biznesowej pozwala zatem zoptymalizować wydatki na promocję, przy zwiększeniu zysków.

Przy odpowiednim doborze wydawców, model afiliacyjny podnosi prawdopodobieństwo wyświetlenia reklamy przez osoby żywo zainteresowane tematem. Świetnym tego przykładem jest promowanie wartościowych produktów dietetycznych na stronach trenerów personalnych, akcesoriów dla dzieci na blogu parentingowym lub nowego pakietu kursów biznesowych w witrynach, które zrzeszają ludzi, pragnących rozwijać swoje przedsiębiorstwa.

System wynagradzania prowizyjnego za konkretne efekty mocno mobilizuje wydawcę do uzyskania jak najlepszych rezultatów, ponieważ duża klikalność i sporo konwersji przekłada się dla niego na realny dochód pasywny, co często stanowi dla nich dodatkowe źródło utrzymania, bez gigantycznych inwestycji we własne produkty lub usługi.

 

program partnerski - jak zarabiać

 

Program partnerski – jak rozpocząć współpracę?

Zanim wybierze się jednak odpowiedni program partnerski, trzeba dokładnie poznać potrzeby i możliwości własnego biznesu. To bowiem podstawa dla dopasowania wydawcy lub promowanych towarów, by uzyskać jak największy zwrot i zainteresowanie ze strony odbiorców.

Promowanie nieodpowiednich produktów w mocno wyspecjalizowanym kanale może nie przynosić żadnego zysku, nawet pomimo perfekcyjnego przygotowania kampanii reklamowej pod względem jakości contentu.

 

Nowoczesny program partnerski od Przedsiębiorcy.org

 

Rozwijanie biznesu w ramach takich rozwiązań, jak program partnerski, potrafi przynosić solidne zyski, zwłaszcza gdy współpracuje się z rzetelnymi i zaufanymi partnerami, jak Przedsiębiorcy.org.

Na ich stronie przygotowano właśnie atrakcyjne rozwiązanie afiliacyjne, dzięki któremu blogerzy, właściciele stron internetowych, influencerzy mogą zyskać solidne źródło dochodów. Wystarczy zarejestrować się w programie i umieścić na swojej stronie link afiliacyjny. Z każdy zakup (kurs, szkolenie, strona www), którego dokonają klienci, wchodzący na stronę reklamodawcy z tego odnośnika, wydawca otrzymuje aż 30% prowizji. To zatem praktyczny i naprawdę prosty sposób na solidne zyski pasywne, niewymagające sporych nakładów czasu ani energii.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]