Prowadzenie bloga potrafi być sposobem na spędzanie czasu wolnego, realizacją pasji bądź metodą na budowanie marki osobistej lub pozycji firmy (sklepu internetowego) na rynku. Niekiedy jednak również sama strona potrafi generować zyski, zwłaszcza gdy skorzysta się z zalet afiliacji. Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na pytanie: program partnerski co to jest, to trafiliście w dobre miejsce.

W dzisiejszym artykule napiszemy o największych zaletach afiliacji oraz sposobach na zwiększenie dochodu pasywnego dzięki niej.

 

Program partnerski co to

 

Program partnerski co to – podstawowe definicje

Nowe programy partnerskie powstają każdego miesiąca. Ich zalety dostrzegają bowiem nie tylko osoby prowadzące strony internetowe i blogi (nazywane wydawcami), ale także reklamodawcy, czyli wszyscy ci, którzy mają w Internecie do sprzedania rozmaite towary i usługi.

Afiliacja, czyli inaczej program partnerski, powstał, by połączyć obie wymienione strony, dla uzyskania wzajemnych korzyści. Ta strategia marketingowa polega na tym, że wydawca na swoich stronach reklamuje towary lub usługi reklamodawcy, przy pomocy rozmaitych form contentu (linków tekstowych, bannerów, rotatorów itp.) z podłączonym linkiem afiliacyjnym, który odsyła odbiorcę na stronę zakupową. Jeśli nabędzie on dany produktów, wówczas wydawca otrzyma od reklamodawcy prowizję – liczoną procentowo lub kwotowo.

Istnieją różne formy współpracy partnerskiej. W większości przypadków prowizja wypłacana jest właśnie za zrealizowaną transakcję. Zdarzają się jednak programy, w których za cel ustala się wypełnienie formularza kontaktowego lub zapisanie się do newslettera.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Zalety afiliacji, czyli program partnerski co to w praktyce?

Na afiliacji tak naprawdę zyskują wszystkie zaangażowane strony. Z jednej strony sprzedawca towarów i usług otrzymuje dodatkowy kanał sprzedażowo-promocyjny, który nie generuje dla niego dodatkowych znaczących kosztów. Rozlicza się z wydawcą przecież wyłącznie za uzyskane efekty. Pozwala to zwiększyć ruch w sklepie, poprawić jego widoczność oraz zyskać nowych klientów.

Z drugiej strony, wydawca, dzięki programom partnerskim, zwiększa zyski ze strony, co pozwala mu lepiej wykorzystać jej potencjał. W wielu przypadkach przy pomocy dobrze dobranych afiliacji da się też poprawić wizerunek bloga lub strony, zwłaszcza w przypadku współpracy podmiotów powiązanych tematycznie.

Nie zapominajmy też o odbiorcy, czyli finalnym kliencie, który pozyskuje promowane towary lub usługi. On otrzymuje produkty, realizujące jego bieżące potrzeby, często w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż w standardowej sprzedaży.

 

Jak zarabiać na blogu przy pomocy afiliacji?

 

Kto zarabia najwięcej na afiliacji? To rozwiązanie tak naprawdę dla wszystkich właścicieli blogów lub innych stron internetowych. Występują programy zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, które chciałyby uzyskać dochód pasywny z prowadzonych przez siebie działań w Internecie.

Warto jednak pamiętać, że zyski z afiliacji są ściśle powiązane z uzyskiwanymi efektami (kliknięciami, sprzedażami). Dlatego też jest to rozwiązanie przynoszące korzyści zwłaszcza osobom z dużym ruchem na stronach. Dzięki niemu, zwiększa się bowiem prawdopodobieństwo wygenerowania leada lub znalezienia osoby, która dokona zakupu na stronie reklamodawcy. A przecież dopiero w ten sposób da się otrzymać prowizję.

 

Program partnerski co to PRZEDSIEBIORCY

Program partnerski co to – oferta afiliacyjna od Przedsiębiorcy.org

Z jakich programów partnerskich korzystać? Opcji jest wiele. Można dołączyć do sieci afiliacyjnych, gdzie zyskuje się dostęp do różnych programów od wielu reklamodawców. Inną opcją jest znalezienie odpowiedniego programu na własną rękę. Ciekawym rozwiązaniem jest choćby afiliacja od Przedsiębiorcy.org.

W tym modelu współpracy otrzymuje się 30% prowizji od każdego zakupu klienta, który trafił na stronę Przedsiębiorcy.org z linku afiliacyjnego i nabył usługę tworzenia strony internetowej, sklepu, bądź zapisał się na jedno z atrakcyjnych szkoleń biznesowych. To zatem szansa na realne zyski dla wydawcy, a dla jego odbiorców – sposób na zdobycie cennej wiedzy, która przyda im się do tworzenia własnych biznesów lub rozwijania pasji.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]