Opinie Google – wizerunek, sprzedaż, zasięg

Entrepreneur,In,His,Modern,Coffee,Roastrery,And,Distribution,Spa

Reputacja marki? Nie jest niczym nowym. Natomiast na pewno współcześnie miejscem, gdzie marka żyje z dużą dynamiką jest internet. Jakie wobec tego jest znaczenie wizerunku marki w sieci i czy można go kontrolować, a nawet nim zarządzać?

Kluczowe pole do rozwoju marki w internecie będą mieć opinie Google. Zauważmy jednocześnie, że Google to jak na dziś dominująca wyszukiwarka w sieci. Otóż opinie Google pojawiają się w wizytówce firmy, którą użytkownicy zobaczą po wpisaniu jej nazwy w polu wyszukiwania. Na początek jednak potrzebne jest założenie wizytówki Google Moja Firma.

Samo założenie wizytówki Google Moja Firma jest dość proste, natomiast sprawienie, aby użytkownicy chcieli pisać pozytywne opinie to już nieco trudniejsze zadanie. Pamiętajmy, że tzw. negatywny PR w sieci może wyrządzić spore szkody nawet, gdy brak obiektywnych podstaw do słów krytyki względem marki. Właściwie z takimi incydentami, jak „bezinteresowne” negatywne opinie Google trzeba się liczyć. Cała sztuka polega na zbieraniu pozytywnych ocen i recenzji.

Podstawą pozyskiwania dobrych opinii Google jest niemal zawsze sprawność działania firmy oraz dobra jakość produktów bądź usług. Bez tego nawet najbardziej finezyjne działania w sieci na niewiele się zdadzą. Zakładamy więc, że marka ma się dobrze i sprawnie prosperuje na rynku z zachowaniem wszelkich reguł rzetelności biznesowej.

Prowadzenie Fanpage dla firm

Powierz prowadzenie komunikacji Twojej firmy na Facebooku profesjonalistom!

Kliknij i dowiedz się więcej!

Pierwszą praktyką zorientowaną na zdobywanie pozytywnych opinie Google jest monitoring wypowiedzi na temat naszej firmy. To wręcz konieczne, aby poprzez obserwowanie forów tematycznych, grup dyskusyjnych i różnych opinii o naszym asortymencie wiedzieć, jak kształtuje się obraz firmy. Następnie określmy, do kogo zwracamy się z naszym przekazem marketingowym. Każda grupa konsumencka ma swoją specyfikę i np. określony poziom krytycyzmu czy odporności na reklamę.

Kolejny krok tworzenia pozytywnego wizerunku to sięgnięcie po sprawdzone narzędzie zarządzania opiniami. Mowa o SERM (Search Engine Reputation Management). Jest to instrument kontrolujący wizerunek w sieci w kontekście powiązanych ze sobą zapytań kierowanych do Google. Rezultatem działań SERM są kontrolowane wyniki wyszukiwania, które odsyłają użytkowników (potencjalnych klientów) do stron, serwisów, portali, for internetowych, które eksponują zachęcające opinie odnośnie naszej marki.

Pozytywne opinie Google powinny też wynikać z kreowanej przez nas komunikacji. Strategiczne znaczenie będzie mieć jakoś serwisu www. Istotną rolę odgrywa dobry content, trafnie dobrane kanały komunikacji oraz działania pozycjonujące. Jak najbardziej należy zabiegać o publikacje w opiniotwórczych serwisach, budowę profili społecznościowych, współpracę blogową czy udzielanie się w działach eksperckich.

Jak widać, dobre opinie Google to wypadkowa wielu działań i umiejętnie zaplanowanej strategii. Jednocześnie pozytywny wizerunek wymaga czasu, zaangażowania i umiejętności dostosowywania się do uwarunkowań otoczenia marketingowego.

Opinie w Google są kluczem do pierwszego wrażenia, które jak mawia przysłowie “robi się tylko raz”. Są też istotnym elementem ZMOT.

Strategia i Plan Marketingowy

Twoje działania są chaotyczne? Niepoukładane?

Twoje kampanie nie działają? Przepalasz budżety?

Marnujesz czas na nierzetelnych pracowników i podwykonawców?

Zmień to! Sprawdź naszą ofertę! 

Spis treści

Kontynuuj czytanie

Co to jest CPV – cost per view
Do czego służy Google Tag Manager?
Opinie Google – wizerunek, sprzedaż, zasięg
Konto przedsiębiorcy

Co ostatnio dodaliśmy
na bezpłatnym koncie?

Regularnie dzielimy się wiedzą z naszymi użytkownikami i co tydzień dodajemy nowe materiały. Są to szkolenia, ebooki, artykuły, pomocne narzędzia, kupony rabatowe, webinary ze specjalistami, newsletter… i wiele więcej!