Kiedy szuka się nowych rozwiązań na poprawienie wyników sprzedażowych swojej firmy, bądź chce się w prosty i wygodny sposób zwiększyć dochód pasywny, bez przeprowadzania rozbudowanych inwestycji, warto rozważyć wykorzystanie takich rozwiązań, jak programy partnerskie. Jeśli zastanawiacie się, marketing afiliacyjny co to, warto dokładnie przyjrzeć się tej opcji, by sprawdzić, czy nie przyda się także w przypadku naszych biznesów.

Na czym polega marketing afiliacyjny? Co można dzięki niemu zyskać i kto powinien zdecydować się na taką opcję? O tym napiszemy poniżej.

 

marketing afiliacyjny co to dla kogo

 

Marketing afiliacyjny – na czym polega?

Marketing afiliacyjny jest wykorzystywany przez coraz więcej osób. Jak podają statystki, ponad 80% marek na świecie w pewnym stopniu stosuje to narzędzie do pozyskiwania nowych klientów. Afiliacja to też korzystna opcja dla zewnętrznych podmiotów do generowania zysków, poprzez promowanie i sprzedaż cudzych produktów w swoich sieciach odbiorców.

Marketing afiliacyjny co to w ogóle jest? To strategia biznesowa, chętnie wykorzystywana w sprzedaży online, polegająca na porozumieniu reklamodawcy (oferującego produkt) z wydawcą (promującym produkt), który udostępnia link afiliacyjny do strony ofertowej sprzedającego towary. Jeśli dochodzi do sprzedaży, wydawca uzyskuje konkretne korzyści (prowizję procentową, nagrody itp.), zgodne z ustaleniami, zawartymi w umowie.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Najważniejsze cechy marketingu afiliacyjnego

W przypadku systemu afiliacyjnego stosuje się trzy sposoby rozliczeń z wydawcami. Zalicza się do nich:

  • pay per sale (prowizja od sprzedaży),
  • pay per lead (wynagrodzenie od pozyskania leada),
  • pay per click (wynagrodzenie za kliknięcie w link).

Pierwszy z opisanych modeli zalicza się do najpopularniejszych i przynoszących obu stronom (reklamodawcy i wydawcy) największe korzyści. Dochodzi bowiem do sprzedaży konkretnego towaru lub usługi, co generuje zysk dla sprzedawcy i polecającego.

Pozwala to na skuteczne rozwijanie zarówno strony reklamującej, jak i budowanie pasywnego dochodu dla wydawcy, który też ma większą motywację do tego, by aktywnie angażować się w działania marketingowe na rzecz reklamodawcy.

 

Marketing afiliacyjny co to – jakie rozwiązania wybrać?

 

Gdzie warto umieszczać linki afiliacyjne? Wszystko zależy od konkretnej niszy i docelowej grupy odbiorców. Najczęściej korzysta się z dostępu do społeczności zbudowanej wokół:

  • stron internetowych,
  • kanałów na YouTube,
  • blogów,
  • social mediów.

W każdym z omówionych przypadków da się bowiem zbudować społeczność odbiorców żywo zainteresowanych danych tematem i chętnych do śledzenia poczynań wydawcy. A to znacząco zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania nowych klientów dla reklamodawcy.

 

marketing afiliacyjny co to

 

Marketing afiliacyjny co to – nowoczesne programy dla zaangażowanych biznesowo od Przedsiębiorcy.org

Gdy rozpoczyna się przygodę z marketingiem afiliacyjnym, warto dokładnie poznać potrzeby swojej społeczności, by dołączyć do odpowiedniego programu partnerskiego. W innym razie, trzeba się liczyć z tym, że nawet najlepiej wykonana praca, perfekcyjne przygotowanie landing page’y nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a co za tym idzie – dodatkowych funduszy.

Powinno się współpracować wyłącznie z zaufanymi reklamodawcami, oferującymi produkty naprawdę godne polecenia, rzetelnymi w kontaktach biznesowych. Taki właśnie jest program afiliacyjny, oferowany przez Przedsiębiorcy.org.

Co da się dzięki niemu zyskać? Do programu może przystąpić każda firma, bez ponoszenia kosztów rejestracyjnych. Za polecenie usług budowania stron internetowych, doradztwa biznesowego oraz szkoleń z przedsiębiorczości, otrzymuje się 30% prowizję. Co ciekawe, każdy klient, który trafia na stronę sprzedawcy z indywidualnego linku afiliacyjnego wydawcy, jest na stałe do niego przypisany. Oznacza to, że jeśli nawet w przyszłości zdecyduje się na kolejne zakupy, to od każdej transakcji osoba polecająca otrzyma prowizję. Nie ma ograniczeń czasowych, co oznacza, że przez długi czas można się cieszyć dochodem pasywnym, spływającym na konto, za każdym razem, gdy odbiorcy zdecydują się na kolejne zakupy na stronie Przedsiębiorcy.org.

Nie musisz angażować pieniędzy ani wielu godzin, by zyskać na tej współpracy. Jeśli zatem chcesz zacząć zarabiać bez wcześniejszego inwestowania dużych środków, już dziś dołącz do naszego programu afiliacyjnego.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]