Geolokalizacja Reklam – skuteczna technika sprzedaży produktów i usług w Twoim regionie

Cheerful,Coworkers,In,Office,During,Company,Meeting

Jednym z bardziej tajemniczych i emocjonujących współczesnych działań marketingowych jest geolokalizacja klienta. Przyjrzyjmy się zatem tej metodzie, aby rozwiać niepotrzebne wątpliwości i obawy. Geolokalizacja klienta pozwala na określenie położenia geograficznego użytkownika danej strony internetowej. Proces lokalizacji odbywa się dzięki pomocy GPS-u lub adresu IP danego urządzenia. Narzędzie geolokalizacji jest wykorzystywane np. w celu reklamowania i polecania usług klientom, którzy znajdują się w najbliższej okolicy (w sytuacji korzystania przez nich z urządzeń mobilnych). Stosowanie geolokalizacji może także wpływać na pozycję wyników wyszukiwania danej frazy w wyszukiwarce. Jeśli np. ktoś, kto podróżuje przez Opole i wpisze frazę „stacja benzynowa”, wówczas jej wyszukiwanie jest wykonywane właśnie na terenie Opola.

Jak już zauważyliśmy, geolokalizacja klienta funkcjonuje w oparciu o dane, dotyczące lokalizacji potencjalnych nabywców, przesyłane za pomocą satelitów GPS oraz adresów IP. Dane te pozwalają na dostosowanie szeregu parametrów, wpływających bezpośrednio na skuteczność wysyłanej reklamy. Możliwe staje się np. wyświetlanie strony w określonym języku, podawanie ceny w lokalnej walucie czy wskazanie lokalizacji najbliższego biura bądź sklepu. Szczególną przydatność geolokalizacja klienta wykazuje podczas podróży. Szybkie zlokalizowanie potrzebnych w danym czasie usług staje się o wiele prostsze – właściwie dokonuje się samo. Po prostu geolokalizacja podpowiada podróżującemu, co i gdzie w najbliższej okolicy może się mu się przydać, zważywszy także na jego profil konsumencki. Geolokalizacja (wbrew różnym opiniom) jest przydatna konsumentom, a pośrednio przynosi korzyści firmom, komunikującym się w sieci. Dzięki bieżącemu ustalaniu lokalizacji klienta oferent może skierować do niego zwykłą lub specjalną ofertę i zaproponować zakup w konkretnym punkcie sprzedaży, znajdującym się w pobliżu.

Prowadzenie Fanpage dla firm

Powierz prowadzenie komunikacji Twojej firmy na Facebooku profesjonalistom!

Kliknij i dowiedz się więcej!

Strategia i Plan Marketingowy

Twoje działania są chaotyczne? Niepoukładane?

Twoje kampanie nie działają? Przepalasz budżety?

Marnujesz czas na nierzetelnych pracowników i podwykonawców?

Zmień to! Sprawdź naszą ofertę! 

Spis treści

Kontynuuj czytanie

Co to jest SEO – Search Engine Optimization
Reklama produktowa na Facebook – co to jest?
Sala ślubna – porady i wskazówki, nie daj się naciąć!
Konto przedsiębiorcy

Co ostatnio dodaliśmy
na bezpłatnym koncie?

Regularnie dzielimy się wiedzą z naszymi użytkownikami i co tydzień dodajemy nowe materiały. Są to szkolenia, ebooki, artykuły, pomocne narzędzia, kupony rabatowe, webinary ze specjalistami, newsletter… i wiele więcej!