Fryzura na wesele – modne uczesania

Portrait,Of,Attractive,Young,Woman,With,Beautiful,Hairstyle,And,Stylish

Sezon weselny w pełni. Gdy już znajdzie się idealny prezent dla pary młodej, warto pomyśleć o pozostałych przygotowaniach. W końcu gość powinien również pięknie się prezentować. Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrany strój. Oprócz tego, warto zadbać też o to, by fryzura na wesele była stylowa, a przy tym naprawdę wygodna.

Jakie uczesania w obecnym sezonie sprawdzają się najlepiej? Jakie są trendy ślubne w przypadku fryzur dla gości? Kilka pomysłów i inspiracji podamy poniżej.

 

Fryzura na wesele – podstawowa pielęgnacja włosów

Goście weselni powinni być ubrani elegancko, w sposób w pełni dopasowany do okazji oraz charakteru wesela. Inaczej bowiem przygotowuje się do uroczystości w nurcie tradycyjnym niż do kameralnego wesela na plaży w stylu boho. Wymaga to również dopasowania odpowiedniej fryzury na wesele.

Zanim zacznie się sprawdzać aktualne trendy fryzjerskie, warto zacząć od właściwego przygotowania włosów. Największą ozdobą są bowiem naturalnie zdrowe i lśniące włosy. Powinno się zatem zadbać o nie przy pomocy odpowiednich kosmetyków lub ewentualnie zabiegów kosmetycznych, jeszcze przed dniem uroczystości. Pozwoli to pięknie się zaprezentować oraz zatroszczyć się o zdrowie włosów, które odwdzięczą się pięknym wyglądem.

Prowadzenie Fanpage dla firm

Powierz prowadzenie komunikacji Twojej firmy na Facebooku profesjonalistom!

Kliknij i dowiedz się więcej!

Fryzura na wesele – jaka powinna być?

Fryzura gościa weselnego powinna być elegancka a zarazem skromna. W końcu to dzień dla panny młodej, która ma błyszczeć i przykuwać wszystkie spojrzenia. Trzeba zatem o tym pamiętać, by nie wybrać zbyt ekstrawaganckiego lub odważnego upięcia. Może to bowiem zostać źle odebrane.

Gdy rozważa się różne fryzury ślubne, wpisujące się w aktualne trendy, należy zastanowić się nad znalezieniem rozwiązania w pełni dopasowanego do kształtu twarzy, karnacji i upodobań. Najlepiej zatem podjąć decyzję nieco wcześniej, niekoniecznie dzień przed wyjściem. Dotyczy to zarówno cięcia, zmiany koloru, jak i samego upięcia. Da to pewność, że fryzura odpowiednio się układa, a nosząca ją osoba czuje się w niej naprawdę dobrze.

Nie zapominajmy o tym, że fryzura na wesele musi być dobrana do konkretnego stroju. Do zwiewnych sukienek idealnie sprawdzają się lekkie, luźne podpięcia i koki. Przy bardziej eleganckich strojach, warto rozważyć gładsze uczesania.

Ponadto, fryzura ślubna ma być dopasowana do konkretnej pory roku. Podczas wakacyjnych upałów, lepiej sprawdzają się upięcia, w których czujemy się komfortowo przez całą wielogodzinną uroczystość.

 

Fryzura na wesele – najpopularniejsze trendy

Obecnie współistnieje wiele trendów ślubnych, co także pozwala na wykorzystanie mocno zróżnicowanych upięć weselnych. Pojawiają się dwa główne nurty:

  • swobodny i luźny (style naturalne i boho),
  • eleganckie (wesela tradycyjne i glamour).

W pierwszym przypadku wiele pań decyduje się na niezmiernie modne niskie kucyki lub swobodne koki w stylu francuskim. Wyglądają dziewczęco i świetnie sprawdzają się nawet na długich imprezach. Innym rozwiązaniem są luźne upięcia, wykorzystujące loki i fale oraz warkocze.

Dla zwolenniczek klasyki dobrą opcją może się okazać standardowy, gładki, wysoko upięty kok, który dodaje elegancji każdej kreacji i nigdy nie wychodzi z mody.

Strategia i Plan Marketingowy

Twoje działania są chaotyczne? Niepoukładane?

Twoje kampanie nie działają? Przepalasz budżety?

Marnujesz czas na nierzetelnych pracowników i podwykonawców?

Zmień to! Sprawdź naszą ofertę! 

Co zrobić, by fryzura na wesele była jeszcze piękniejsza – dodatki i ozdoby do włosów

Jeśli pragnie się dodać weselnej fryzurze nieco charakteru, warto rozważyć wykorzystanie ozdób i stylowych dodatków, współgrających z całą kreacją. Do dyspozycji są:

  • opaski (w tym modele biżuteryjne),
  • fascynatory,
  • kwiaty.

Pełnią równocześnie dwie funkcje. Z jednej strony pomagają utrzymać upięcie w odpowiedniej formie. Z drugiej, stają się piękną, nietuzinkową ozdobą. Kiedy zdecydować się na tego typu produkty? Warto po nie sięgnąć, jeśli pragnie się nieco przyozdobić fryzurę, dodać jej indywidualnego charakteru oraz wpisać się w konkretną konwencję ślubu (np. uroczystości retro, boho, glamour). Zawsze jednak pamiętajmy, by jako gość zachować stosowny umiar. To gwarancja pięknych wspomnień dla pary młodej, a dla gości – naprawdę dobrej zabawy do białego rana.

Spis treści

Kontynuuj czytanie

Profil na LinkedIn – najskuteczniejsze praktyki optymalizacji profilu
Planowanie postów na LinkedIn
Konfekcjonowanie towaru – kluczowe informacje
Konto przedsiębiorcy

Co ostatnio dodaliśmy
na bezpłatnym koncie?

Regularnie dzielimy się wiedzą z naszymi użytkownikami i co tydzień dodajemy nowe materiały. Są to szkolenia, ebooki, artykuły, pomocne narzędzia, kupony rabatowe, webinary ze specjalistami, newsletter… i wiele więcej!