Istnieją różne rozwiązania promocyjne, które da się wykorzystać w sieci do promowania swoich towarów i usług, a w efekcie do sprzedaży, czyli generowania zysków. Do szczególnie chętnie wybieranych opcji zalicza się marketing afiliacyjny. Jeśli chcecie wiedzieć, czym jest afiliacja i co łączy ją z marketingiem efektywnościowym, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

Jak działa afiliacja i jak ją powiązać z działaniami efektywnościowymi? Tego dowiecie się w dalszej części tekstu.

 

Czym jest afiliacja

 

Czym jest afiliacja – praktyczne rozwiązanie marketingowe

Marketing afiliacyjny (afiliacja) kryje w sobie rozmaite programy partnerskie, pozwalające poszerzać kanały sprzedaży poprzez współpracę z wydawcami, czyli osobami, które dysponują przestrzenią (stroną www, blogiem, profilem w social mediach), gdzie da się promować towary lub usługi reklamodawcy przy pomocy linków afiliacyjnych, podłączonych do tekstu, reklamy graficznej lub video.

Jeśli odbiorca, który natrafi na takie treści, kliknie w link i dokona na stronie sprzedawcy zakupu, wówczas wydawca otrzymuje prowizję, naliczaną procentowo lub kwotowo.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Czym jest afiliacja a czym marketing efektywnościowy – najważniejsze założenia

Pojęcie marketingu efektywnościowego jest nieco szersze niż sama afiliacja. Tak bowiem nazywa się zespół różnych strategii i programów marketingowych, w których podstawą są osiągane efekty. Uzyskanie ich determinuje otrzymanie zapłaty za realizowaną pracę. Jeśli wydawca nie uzyska określonego w umowie celu, wówczas nawet pomimo wielu miesięcy działań, nie otrzymuje wynagrodzenia.

Do marketingu efektywnościowego zaliczają się choćby:

  • reklama w mediach społecznościowych,
  • marketing w wyszukiwarkach,
  • reklama natywna,
  • marketing influencerski.

Co uznaje się za wspomniany wcześniej efekt? Może nim być omówiona sprzedaż, ale nie tylko. Równie chętnie zalicza się do celów też: kliknięcie, przejście na landing page, wygenerowanie leada z cennymi danymi.

Czym jest afiliacja – różnice z marketingiem efektywnościowym

Porównując obie strategie – marketing afiliacyjny i efektywnościowy – można łatwo zauważyć, że tak naprawdę są ze sobą mocno powiązane. Dokładniej rzecz biorąc, afiliacja zawiera się w marketingu efektywnościowym, stanowiąc jej ważną część.

Obecnie właśnie ta strategia (marketing afiliacyjny) rozwija się bardzo prężnie, generując solidne zyski zarówno dla reklamodawców, jak i wydawców. Szacuje się, że już ponad 80% światowych marek w mniejszym lub większym stopniu wykorzystuje afiliację w swoich działaniach marketingowych. Jak podaje amerykańskie National Retail Federation, 38% marketerów uznaje afiliację za jeden z wiodących kanałów dotarcia do nowych klientów.

Często trudno dostrzec wyraźną granicę między jednym typem marketingu efektywnościowego a drugim. W wielu sytuacjach specjaliści od promocji łączą je bowiem, by uzyskać jak najlepsze efekty oraz dostosować konkretny content reklamowy do potrzeb danej strony i jej odbiorców. Pozwala to uzyskać optymalne rezultaty, zminimalizować czas potrzebny na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu oraz oczywiście zwiększyć zyski.

 

Czym jest afiliacja przedsiebiorcy

Program partnerski od Przedsiębiorcy.org – narzędzie do zarabiania pieniędzy online

Marketing afiliacyjny potrafi przyjmować rozmaite formy, często szyte na miarę różnych branż. Szczególnie ciekawe rozwiązania pojawiają się w przestrzeni biznesowo-marketingowej i e-commerce. W tym też obszarze powstał choćby program partnerski od Przedsiębiorcy.org.

W tym rozwiązaniu wydawca jest nagradzany 30-procentową prowizją (liczoną od wartości zamówienia), płatną jeśli odbiorca skorzysta z linków afiliacyjnych i dokona zakupów na stronie reklamodawcy. Takie samo wynagrodzenie przysługuje wydawcy przy każdej kolejnej sprzedaży na rzecz danego klienta. Pozwala to zatem nie tylko uzyskać jednorazową korzyść, ale zbudować dochód pasywny, wspierający budżet przez długie lata.

Potrzebujesz dalszych informacji lub chciałbyś dołączyć do grona zadowolonych partnerów biznesowych? Już dziś wejdź na stronę: Przedsiebiorcy.org i zobacz, ile możesz zyskać, dołączając do programu afiliacyjnego dla wymagających.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]