Chciałbyś zarabiać online, bez wychodzenia z domu, ale nie masz pomysłu, jaki biznes chciałbyś rozkręcić? Szukasz sposobu na uzyskanie dochodu pasywnego, który nie będzie wymagał od Ciebie sporych inwestycji na start? Rozwiązaniem może się okazać dołączenie do programów partnerskich. Jeśli zatem już zastanawiałeś się, co to znaczy afiliacja lub chciałbyś dopiero poznać tę strategię, zapraszamy do przeczytania dzisiejszego artykułu.

Dowiesz się z niego, czym jest program afiliacyjny, kto może do niego przystąpić oraz jak na nim zarabiać.

 

co to znaczy afiliacja

 

Co to znaczy afiliacja – początki programów partnerskich

Afiliacja bynajmniej nie jest całkiem nowym zjawiskiem w świecie biznesu. Jej początki wiąże się powszechnie z amerykańskim przedsiębiorcą Williamem J. Tobinem, który założył firmę PC Flowers Inc., kwiaciarnię uznawaną za jeden z pierwszych biznesów afiliacyjnych. Miało to miejsce w 1989 roku. Tobin współpracował z siecią Prodigy Network, której płacił prowizję za każdą sprzedaż. Z czasem niewielka kwiaciarnia zmieniła się w sieć łączącą 25 tysięcy sklepów z kwiatami, której dochód już na początku 1991 roku przekroczył 6 milionów dolarów, a liczba partnerów afiliacyjnych sięgnęła 2 700 podmiotów.

Model ten okazał się niezmiernie skutecznym sposobem na zarabianie pieniędzy, z którego korzysta w przestrzeni internetowej coraz więcej osób, a zyski ze światowego rynku afiliacyjnego każdego roku rosną o kolejnych 10%.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Co to znaczy afiliacja – najważniejsze pojęcia

Afiliacja w Internecie (program partnerski) to zatem nic innego jak współpraca podmiotu, który ma towary lub usługi na sprzedaż z innym podmiotem, który jest w stanie je promować i znaleźć osoby zainteresowane ich zakupem. Jeśli doprowadzi on transakcję do skutku, wówczas otrzymuje prowizję.

Taki model działania sprawdza się idealnie w przypadku sklepów internetowych. Do śledzenia ruchu wykorzystuje się w afiliacji online praktyczne linki afiliacyjne, czyli z jednej strony odsyłacze do oferty dla odbiorców, a z drugiej swego rodzaju podpisy partnerów, którzy tym ruchem kierują. To właśnie dzięki prostym, spersonalizowanym linkom da się precyzyjnie określić pochodzenie ruchu, a co za tym idzie, wypłacić prowizję osobie, która na to zapracowała.

Co to znaczy afiliacja – jak promować linki afiliacyjne?

Samo wygenerowanie linków afiliacyjnych to za mało. Osoba promująca (wydawca) musi jeszcze zadbać o to, by treści, zawierające taki odsyłacz, były na tyle atrakcyjne, by jego odbiorcy chcieli w nie klikać.

Jak to zrobić? Podstawą jest oczywiście dopracowanie samej reklamy, by przyciągała wzrok oraz wzbudzała zainteresowanie. Mogą to być na przykład reklamy graficzne (bannery, rotatory), video. Innym rozwiązaniem jest postawienie na wysokiej jakości treści z linkami tekstowymi, wplecionymi w artykuł na blogu. Warto też tworzyć rankingi produktów, w których również da się zawrzeć odnośniki do strony sprzedawcy.

Gdzie publikować takie linki? Przede wszystkim oczywiście na własnych stronach i blogu, choć zdarzają się liczne programy partnerskie, zezwalające na umieszczenie linków też w social mediach, mailingach, forach tematycznych. Wszystko po to, by jak najskuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów.

 

co to znaczy afiliacja przedsiebiorcy

Afiliacja od Przedsiębiorcy.org, czyli jak zarabiać online?

Ciekawym przykładem afiliacji, która pozwala na uzyskanie solidnych zysków, jest program od Przedsiębiorcy.org. Po zarejestrowaniu i wygenerowaniu linków afiliacyjnych, można przystąpić do promowania produktów reklamodawcy. W tym przypadku są to usługi związane z nowoczesnym marketingiem internetowych i e-commerce. Jeśli odbiorca kliknie w link i zdecyduje się na którąś usługę, wówczas partner otrzymuje aż 30% prowizji od wartości zamówienia. Co więcej, za każde kolejne zakupy tego klienta również należy mu się wynagrodzenie o tej samej wysokości.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę: przedsiębiorcy.org/partner, by sprawdzić szczegóły i zacząć zarabiać więcej w Internecie.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]