2022-10-24

Marketing afiliacyjny – co to? Na czym polega? Ile można zarobić?

Marketing afiliacyjny jest znany od dawna. Wraz z rozwojem narzędzi do marketingu internetowego, pojawiają się wciąż nowe przestrzenie, w których warto wykorzystać właśnie tę strategię, by dotrzeć do nowych odbiorców i potencjalnych klientów.

Na czym polega marketing afiliacyjny? Gdzie i jak można go wykorzystać? Czym się wyróżnia i jakie korzyści potrafi przynieść dla wszystkich zaangażowanych stron? O tym przeczytacie poniżej.

Afiliacyjny marketing – światowy trend dla e-commerce

Kiedy mówi się o afiliacji w Internecie, zazwyczaj ma się na myśli rozmaite programy partnerskie, których zadaniem jest połączenie reklamodawcy, chcącego sprzedać swoje towary lub usługi, z wydawcą, posiadającym miejsce do promowania takich produktów na swojej stronie internetowej, blogu lub w social mediach.

Promocja przyjmuje różne formy, zależne od specyfiki witryny, możliwości wydawcy oraz potrzeb jego odbiorców. Bywa to link tekstowy, banner zdjęciowy, rotator, do których podpina się unikatowy link afiliacyjny, prowadzący na stronę reklamodawcy, gdzie osoba klikająca może dokonać zakupu konkretnych produktów. Jeśli do tego dojdzie, wydawca otrzymuje prowizję za sprowadzenie do sklepu wartościowego ruchu.

Istnieją też inne formy rozliczeń, zazwyczaj są one jednak związane z osiąganymi efektami (szerzej rozumiany marketing efektywnościowy). Spotyka się bowiem również: płatność za lead, za instalację, nieco rzadziej za samo kliknięcie w link.

Afiliacja łączy reklamodawców, którzy pragną sprzedać swoje towary lub usługi, z wydawcami, którzy mają miejsce (stronę www, blog, profil w social mediach), gdzie mogą je skutecznie reklamować. Jeśli uda się osiągnąć konkretny cel, na przykład doprowadzić do sprzedaży, wówczas należy im się prowizja za efekt. Afiliacja bywa wykorzystywana bezpośrednio przez firmy w kontaktach z wydawcami. Coraz śmielej powstają też sieci afiliacyjne, jako wyspecjalizowane przestrzenie internetowe, łączące podmioty, które pragną zarabiać na programach partnerskich.

Jak pokazują statystyki, afiliacja jest jedną z dziedzin marketingu internetowego, która rozwija się najintensywniej. Firma Forrester Consulting zaobserwowała, że od pewnego czasu rok rocznie wartość programów partnerskich wzrasta o 10%. I na ten moment nie zapowiada się, by trend ten miał się zmienić w najbliższym okresie.

Marketing afiliacyjny – na czym polega i jak działa w praktyce?

Marketing afiliacyjny (inaczej nazywany partnerskim) to jedno z popularnych narzędzi, z którego chętnie korzystają e-marketerzy i właściciele sklepów internetowych, by zyskiwać nowych klientów, budować świadomość marki, zwiększać potencjał sprzedażowy oraz generować coraz większe zyski.

Jak wskazuje sama nazwa ten model biznesowy nie opiera się na sprzedaży bezpośredniej, a docieraniu do potencjalnych klientów za pośrednictwem partnerów, tworzących rozgałęziające się sieci.

Afiliacja (inaczej umowa partnerska) to szczególny rodzaj porozumienia biznesowego i strategii marketingowej, w której występują dwie strony:

  • reklamodawca,
  • wydawca (reklamujący).

Pierwszy z wymienionych udostępnia treści do promowania (produkty lub usługi). Drugi umieszcza informację o nich z linkiem do witryny reklamodawcy na swoich stronach internetowych. Jeśli jego klienci lub czytelnicy klikną w odsyłacz i zrobią zakupy, wówczas wydawca otrzymuje prowizję.

Afiliacja marketing to naprawdę skuteczna metoda promowania towarów w rozszerzonej sieci odbiorców. Z drugiej to narzędzie dla reklamujących, by lepiej zmonetyzować potencjał i zasięgi swojej strony, bloga lub profilu w social mediach.

Marketing afiliacyjny – najważniejsze terminy

Specyficzna struktura, którą tworzy marketing afiliacyjny, wymusiła stworzenie specjalnej terminologii, określającej wszystkie ogniwa, zaangażowane w ten model sprzedażowy. Należą do nich:

  • reklamodawca,
  • wydawca,
  • sieć afiliacyjna,
  • użytkownik.

Pierwszy z wymienionych podmiotów to dostawca produktu, czyli na przykład właściciel sklepu internetowego lub producent konkretnych towarów, dostawca usługi. To on oferuje swój produkt, który następnie jest promowany przez innych.

Wydawca to partner, posiadający kanał, za pośrednictwem którego można reklamować wcześniej opisany towar od reklamodawcy. W razie znalezienia nabywcy i dokonania transakcji, otrzymuje on prowizję, ustaloną wcześniej w ramach umowy. Do sprzedaży produktów tworzy się niekiedy specjalną platformę (sieć afiliacyjną), gdzie umieszcza się rozmaite programy, do których mogą się zapisywać wydawcy.

Ostatnim, równie istotnym ogniwem w marketingu afiliacyjnym, jest użytkownik, czyli klient docelowy, do którego adresuje się oferty, tworzone w ramach sieci partnerskich.

Jak działa marketing afiliacyjny? W głównej mierze opiera się na publikowaniu na stronie wydawcy podlinkowanego bannera lub bezpośredniego linku do witryny reklamodawcy. Może to być zwykły odsyłacz bądź specjalna oferta (np. bonus, zniżka na zakupy) dla osób, które klikną w ten specjalny link i dokonają zakupów.

Do najpopularniejszych przykładów wykorzystania marketingu partnerskiego, o globalnym zasięgu, zalicza się na przykład Groupon.

Marketing afiliacyjny jest wykorzystywany przez coraz więcej osób. Jak podają statystki, ponad 80% marek na świecie w pewnym stopniu stosuje to narzędzie do pozyskiwania nowych klientów. Afiliacja to też korzystna opcja dla zewnętrznych podmiotów do generowania zysków, poprzez promowanie i sprzedaż cudzych produktów w swoich sieciach odbiorców.

Marketing afiliacyjny co to w ogóle jest? To strategia biznesowa, chętnie wykorzystywana w sprzedaży online, polegająca na porozumieniu reklamodawcy (oferującego produkt) z wydawcą (promującym produkt), który udostępnia link afiliacyjny do strony ofertowej sprzedającego towary. Jeśli dochodzi do sprzedaży, wydawca uzyskuje konkretne korzyści (prowizję procentową, nagrody itp.), zgodne z ustaleniami, zawartymi w umowie.

Marketing afiliacyjny – statystyki

Rozwój marketingu partnerskiego najlepiej obrazują liczby. Ogólnodostępne statystyki pokazują, jak solidny wzrost odnotował ten model biznesowy w ostatnim czasie w różnych krajach.

W samych Stanach Zjednoczonych wydatki właśnie na ten kanał marketingowy rosną z roku na rok. O ile w 2016 roku na ten cel przeznaczono 4,7 miliarda dolarów, w 2020 roku pochłonął on aż 6,8 miliarda dolarów. Podobne wzrosty dotyczą też innych krajów. W raporcie Awin pojawiła się informacja, że marketing afiliacyjny pochłania już znacznie ponad 12 miliarda dolarów, a więcej niż 80% wydawców i marek decyduje się wykorzystanie tej strategii do sprzedawania swoich towarów lub usług.

Według badań, opublikowanych przez firmę Viglink, aż 76% wydawców uważa, że dzięki korzystaniu z marketingu afiliacyjnego są w stanie zarabiać więcej i łatwiej na swojej stronie internetowej. Wielu z nich (65%) deklaruje, że dzięki zastosowaniu tego narzędzia zarabiają znacznie więcej.

Różne perspektywy, różne spojrzenia na marketing afiliacyjny

Popularność marketingu partnerskiego, wynika z tego, że potrafi on być praktyczny dla wszystkich zainteresowanych podmiotów.

Z jednej strony jest bowiem reklamodawca, który ma do dyspozycji konkretną usługę lub produkt. Nie musi posiadać wielkiego kapitału ani rozbudowanej firmy, by skorzystać na działaniach partnerskich. Z kolei wydawca może mieć dostęp do konkretnej grupy odbiorców (np. bloger, YouTuber), dla której dany typ towarów potrafi być szczególnie atrakcyjny. Za promowanie ich, otrzymuje dodatkowy dochód, co przekłada się na poprawę jego sytuacji majątkowej.

Zostają jeszcze klienci, czyli odbiorcy wydawcy, którzy mają do niego spore zaufanie i chętniej korzystają z polecanych przez niego rozwiązań, często otrzymując też atrakcyjniejsze warunki cenowe niż w standardowej sprzedaży.

Najważniejsze cechy marketingu afiliacyjnego

W przypadku systemu afiliacyjnego stosuje się trzy sposoby rozliczeń z wydawcami. Zalicza się do nich:

  • pay per sale (prowizja od sprzedaży),
  • pay per lead (wynagrodzenie od pozyskania leada),
  • pay per click (wynagrodzenie za kliknięcie w link).

Pierwszy z opisanych modeli zalicza się do najpopularniejszych i przynoszących obu stronom (reklamodawcy i wydawcy) największe korzyści. Dochodzi bowiem do sprzedaży konkretnego towaru lub usługi, co generuje zysk dla sprzedawcy i polecającego.

Pozwala to na skuteczne rozwijanie zarówno strony reklamującej, jak i budowanie pasywnego dochodu dla wydawcy, który też ma większą motywację do tego, by aktywnie angażować się w działania marketingowe na rzecz reklamodawcy.

Marketing afiliacyjny co to – jakie rozwiązania wybrać?

Gdzie warto umieszczać linki afiliacyjne? Wszystko zależy od konkretnej niszy i docelowej grupy odbiorców. Najczęściej korzysta się z dostępu do społeczności zbudowanej wokół:

  • stron internetowych,
  • kanałów na YouTube,
  • blogów,
  • social mediów.

W każdym z omówionych przypadków da się bowiem zbudować społeczność odbiorców żywo zainteresowanych danych tematem i chętnych do śledzenia poczynań wydawcy. A to znacząco zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania nowych klientów dla reklamodawcy.

Co najlepiej sprzedaje marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny sprawdza się w różnych dziedzinach handlu. W niektórych jednak przydaje się znacznie bardziej. Jak czytamy w badaniach, opublikowanych przez AM Navigator, ten model biznesowy nadaje się wręcz idealnie do sprzedaży produktów z kategorii:

  • moda (18,7% światowego marketingu afiliacyjnego),
  • sport (14,6%),
  • zdrowie i uroda (11,1%).

To właśnie na nich skupia się znacząca większość programów afiliacyjnych. Nie znaczy to jednak, że takie rozwiązanie nie nadaje się do sprzedaży towarów dla dzieci, książek lub specjalistycznych produktów biznesowych.

Różne oblicza rozwiązania – afiliacja marketing

Afiliacja marketing to jednak nie tylko link. Forma prezentacji może bowiem przybierać mocno zróżnicowane formy. Podstawowym rozwiązaniem są bannery reklamowe i rotatory, czyli reklamy wprowadzane na stronach internetowych i blogach. Mają zachęcić potencjalnych zainteresowanych do kliknięcia w link, ukryty pod zdjęciami. Taką formę promocji można wpleść nawet do swojej strategii mailingowej, by zbudować wartościowe przekazy dla grupy docelowej i przekonać ich do przejścia na stronę sprzedawcy.

Social media to też idealne miejsca do wprowadzania treści partnerskich. Ich dynamiczny rozwój ułatwia budowanie zaangażowanych społeczności, ciekawych nowych treści. W wielu przypadkach portale społecznościowe są wręcz zaprojektowane tak, by jak najmocniej ułatwić użytkownikom dokonywanie zakupów online, z czego chętnie korzysta afiliacja marketing.

Innym sposobem na wykorzystanie linków afiliacyjnych, są rankingi ofert. Takie zestawienia zwiększają wiarygodność oraz pozwalają odbiorcom poznać produkty od najlepszej strony.

Dobry content a afiliacja marketing

W każdym z omówionych przypadków podstawą jest oczywiście link afiliacyjny. Jeśli jednak nie zadba się o wartościowy content (tekst, zdjęcie, video) zainteresowanie odbiorców może być bardzo utrudnione. Wartościowe treści to wciąż klucz do sukcesu, pozyskania klientów i odróżnienia się od rywali z branży.

Trzeba więc stworzyć angażujący content, dopasowany do potrzeb grupy odbiorców i umieszczony we właściwych miejscach (np. w grupach lub na stronach tematycznie powiązanych z ofertą reklamodawcy).

Jak podają statystyki, w ostatnim czasie dopracowany content potrafi wygenerować znacznie większe zyski w ramach kampanii afiliacyjnych. Warto zatem z niego skorzystać, by zoptymalizować swoje wpływy z umów partnerskich. Dobrą motywacją może być fakt, że przychody dla wydawców z polecania produktów w ostatnich kilku latach wzrosły nawet o 240%.

Różne modele biznesowe, czyli marketing partnerski w praktyce

Marketing partnerski potrafi przyjmować mocno zróżnicowane formy. Najczęściej kojarzy się go z bannerami reklamowymi na stronie wydawcy. Mogą to być proste reklamy graficzne lub content video z linkiem, prowadzącym do strony reklamodawcy.

Zdecydowanie nie jest to jednak jedyny sposób na przygotowanie skutecznej kampanii w marketingu partnerskim. Znacznie korzystniejsze potrafią okazać się artykuły sponsorowane, publikowane na przykład na blogu wydawcy, w których znajdują się linki do konkretnych produktów. Ciekawy opis skuteczniej przekonuje czytelników do skorzystania z akcji promocyjnej i atrakcyjnego rabatu. W tej formie można na przykład przygotować rankingi towarów lub usług. Podobnie działają mailingi z linkami afiliacyjnymi. Ciekawym kanałem, dającym spore pole do popisu dla marketingu afiliacyjnego są social media, gdzie również da się promować materiały od reklamodawców i skutecznie sprzedawać rozmaite towary.

Najważniejsze zalety marketingu afiliacyjnego – co warto wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy

Marketing afiliacyjny zyskuje olbrzymią popularność na całym świecie. Jego największą zaletą jest niewielkie ryzyko biznesowe. W tym modelu nie ma bowiem konieczności inwestowania olbrzymich środków w promocję. Wystarczy wyłącznie nawiązać współpracę, a w razie sprzedaży towaru lub usługi, należy podzielić się zyskiem z wydawcą, który pomógł w znalezieniu nowego klienta.

Marketing partnerski nie wymaga wielkiego kapitału wejściowego, by rozpocząć działania. Takie rozwiązanie sprawdza się zatem nawet w nowych firmach lub takich, które wprowadzają nowe produkty na rynek i potrzebują dotrzeć z nimi do szerokiego grona nowych odbiorców, bez przepalania budżetów. Sprzedaż za pośrednictwem sieci afiliacyjnych pozwala zwiększyć skuteczność kampanii, a przy tym zoptymalizować wydatki na reklamę w Internecie.

Nie zapominajmy też o tym, że marketing afiliacyjny to wygodna minimalizacja nakładów ze strony reklamodawcy. Nie musi on nieustannie samodzielnie zabiegać o pozyskiwanie nowych klientów. W wielu przypadkach, przy dobrze dopracowanej sieci oraz precyzyjnie dobranych współpracach z rzetelnymi partnerami, trafiającymi do właściwych grup odbiorców, marketing tego typu potrafi przynosić długofalowe korzyści, bez ponoszenia ciągłych nakładów na reklamę.

Promocja za prowizję motywuje też wydawcę do perfekcyjnego przygotowania treści i dbania o to, by towar został jak najlepiej przedstawiony potencjalnym chętnym. W końcu większa liczba sprzedaży, to także wzrost jego własnych zysków.

Pewne zagrożenia w przypadku marketingu afiliacyjnego wynikają z nieodpowiedniego doboru kanałów sprzedażowych. Jeśli bowiem trafi się do źle dopasowanej grupy odbiorców, nawet przy dużych zasięgach dostawcy, taka kampania nie będzie generowała zysków. Wciąż może jednak zwiększać świadomość marki i jej społeczną świadomość. Jeżeli jednak pragnie się monetyzacji swoich działań i zwrotu z kampanii marketingu afiliacyjnego, należy zadbać o jak najlepsze dobranie współpracowników (wydawców) do promowania i sprzedaży swoich towarów.

Odpowiednio przygotowany marketing afiliacyjny to zatem naprawdę dobry sposób na zwiększenie grona odbiorców oraz skuteczniejsze sprzedawanie online rozmaitych produktów.

Największe zalety afiliacji – co to jest marketing afiliacyjny?

Dlaczego warto zdecydować się na taki model działania? Z jednej strony przynosi on zyski i reklamodawcy, i wydawcy, którzy zarabiają na sprzedaży konkretnych towarów. Z drugiej, jest to skuteczny sposób na zwiększanie zasięgu oferty, bez inwestowania olbrzymich środków na budowę nowego kanału promocji. Sprawia to, że próg wejścia jest minimalny, podobnie jak ryzyko – rozlicza się przecież tylko konkretne konwersje, które przynoszą realne zyski.

Afiliacja staje się zatem modelem działania o dużej skuteczności – obu stronom zależy bowiem na realizacji założonych celów. Pozyskiwanie nowych odbiorców staje się prostsze, dzięki tworzeniu systemu zależności i zaufania do marki, a przy tym cała strategia nie generuje dużych kosztów stałych, które pojawiają się niekiedy w innych rozwiązaniach marketingu online.

Jak przystąpić do programów partnerskich, czyli co to jest marketing afiliacyjny w praktyce?

W większości przypadków, by przystąpić do programu partnerskiego wystarczy wypełnić wniosek rejestracyjny na stronie reklamodawcy. Poziom rozbudowania formularza zależy od konkretnego programu oraz specyfiki firmy. Najczęściej należy w nim podać informacje personalne lub firmowe, a także adres strony, na której ma pojawić się promocja. Taki wniosek jest następnie weryfikowany przez drugą stronę pod względem przydatności dla danego reklamodawcy.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku sieci afiliacyjnych, czyli zewnętrznych przestrzeni, zrzeszających różnych reklamodawców z wieloma programami oraz wydawców, którzy mogą dołączać do rozmaitych kampanii promocyjnych. W tym modelu potencjalny wydawca wypełnia ogólny formularz o przystąpienie do danej sieci. Po jego zaakceptowaniu, ma zdecydowanie prostszą ścieżkę dostępu do wszystkich programów afiliacyjnych dostępnych w danej platformie.

Jak przystąpić do programu partnerskiego – afiliacyjny marketing w praktyce

Jak przystępuje się do programów partnerskich w roli wydawcy? Bez względu na to, czy nawiązuje się bezpośrednią współpracę z reklamodawcą, czy dołącza się do sieci afiliacyjnej, podstawą jest posiadanie przestrzeni, gdzie można promować linki afiliacyjne, prowadzące do strony sprzedawcy.

Może to być strona internetowa, blog, profil w social mediach – opcji jest wiele, a każdy program partnerski miewa nieco inne wymagania, które warto poznać zanim podejmie się decyzję o współpracy.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Zawiera on najczęściej dane personalne lub firmowe oraz informację o stronie, na której ma się wyświetlać promocja. Po złożeniu wniosku, następuje etap weryfikacji przez reklamodawcę lub przedstawiciela sieci, czy taka strona może wnosić wartościowy ruch, przydatny do skierowania odbiorców na stronę sprzedażową i uzyskania konwersji.

Jeśli wszystko przebiega pomyślnie, otrzymuje się link afiliacyjny do promowania (współpraca z reklamodawcą) lub dostęp do swojego profilu w sieci afiliacyjnej, skąd można przystąpić do rozmaitych kampanii, tworzonych przez różnych reklamodawców.

Jakie korzyści daje afiliacyjny marketing?

Podstawową zaletą afiliacji jest możliwość wygenerowania solidnego zysku pasywnego. Jego wysokość różni się w zależności od konkretnego programu lub sieci. Warto zatem sprawdzić różne opcje i znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązania. Tak naprawdę nie ma bowiem limitu wypłat przy afiliacji – wszystko zależy od pomysłu, determinacji i skuteczności posiadanych w sieci kontaktów.

Jak czytamy na stronie entrepreneur.com, Jason Stone (czyli Millionaire Mentor na Instagramie), dzięki swojej rozległej społeczności przy pomocy afiliacji był w stanie osiągnąć w ciągu roku sprzedaże o wartości aż 7 milionów dolarów.

Jak rozpocząć działanie w marketingu afiliacyjnym – najważniejsze informacje na start

Zanim znajdzie się właściwego wydawcę, warto dokładnie poznać swoją własną grupę docelową – określić jej potrzeby, oczekiwania, problemy. Tylko to pozwala optymalnie wykorzystać potencjał, drzemiący w marketingu afiliacyjnym.

Z drugiej strony również wydawca powinien dokładnie sprawdzić podmioty, z którymi współpracuje w ramach programów partnerskich, by mieć pewność, że promuje wśród swoich odbiorców wartościowe i godne polecenia rozwiązania, wpływające pozytywnie też na jego wizerunek.

Marketing afiliacyjny a oferta Przedsiębiorcy.org – prosty sposób na solidne zarobki

Marketing afiliacyjny potrafi przynosić solidne zyski zarówno dla reklamodawców, jak i wydawców – zwłaszcza gdy zostanie dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Taki właśnie jest program partnerski, przygotowany przez Przedsiębiorcy.org. To rozwiązanie skierowane do blogerów, influencerów, osób z branży MLM i właścicieli stron internetowych, którzy chcą zyskać dodatkowy dochód pasywny.

Wystarczy bowiem zapisać się do programu i udostępnić na swojej stronie link afiliacyjny. Każdy klient, który trafi na stronę Przedsiębiorcy.org z takiego odnośnika zostanie automatycznie przypisany do danego wydawcy i będzie generował dla niego 30% prowizji od każdego zakupu (kurs, szkolenie, strona www). To zatem skuteczny, prosty i nie wymagający wiele zachodu sposób na solidne zyski również dla Ciebie.

Gdy rozpoczyna się przygodę z marketingiem afiliacyjnym, warto dokładnie poznać potrzeby swojej społeczności, by dołączyć do odpowiedniego programu partnerskiego. W innym razie, trzeba się liczyć z tym, że nawet najlepiej wykonana praca, perfekcyjne przygotowanie landing page’y nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, a co za tym idzie – dodatkowych funduszy.

Powinno się współpracować wyłącznie z zaufanymi reklamodawcami, oferującymi produkty naprawdę godne polecenia, rzetelnymi w kontaktach biznesowych. Taki właśnie jest program afiliacyjny, oferowany przez Przedsiębiorcy.org.

Co da się dzięki niemu zyskać? Do programu może przystąpić każda firma, bez ponoszenia kosztów rejestracyjnych. Za polecenie usług budowania stron internetowych, doradztwa biznesowego oraz szkoleń z przedsiębiorczości, otrzymuje się 30% prowizję. Co ciekawe, każdy klient, który trafia na stronę sprzedawcy z indywidualnego linku afiliacyjnego wydawcy, jest na stałe do niego przypisany. Oznacza to, że jeśli nawet w przyszłości zdecyduje się na kolejne zakupy, to od każdej transakcji osoba polecająca otrzyma prowizję. Nie ma ograniczeń czasowych, co oznacza, że przez długi czas można się cieszyć dochodem pasywnym, spływającym na konto, za każdym razem, gdy odbiorcy zdecydują się na kolejne zakupy na stronie Przedsiębiorcy.org.

Jak wybierać podmioty do współpracy? Warto koncentrować się na konkretnej branży oraz wąskich potrzebach odbiorców, by zwiększyć prawdopodobieństwo kliknięcia i zakupów. Jeśli na przykład strona internetowa lub blog dotyczą biznesu online i szeroko pojętego marketingu, można rozważyć przystąpienie do programu partnerskiego od Przedsiębiorcy.org.

W tym przypadku promuje się usługi związane z budowaniem stron internetowych oraz szkoleniami biznesowo-marketingowymi. Jeśli ktoś z odbiorców skorzysta z linku i wykupi którąś z nich, wydawca dostaje aż 30% prowizji, liczonej od wartości zamówienia. Tyle samo dostanie za każde kolejne zakupy danego klienta w sklepie Przedsiębiorcy.org. Przypisanie danego odbiorcy do wydawcy jest bowiem stałe i pozwala uzyskać solidny dochód pasywny na długie lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej i zacząć zarabiać online? Wejdź na stronę: Przedsiebiorcy.org/partner i zobacz, jak łatwo możesz zacząć monetyzować swoje działania w Internecie.

Zapisz się do programów afiliacyjnego Przedsiębiorcy.org już dziś, by zacząć załatwiać szybciej, wygodniej i więcej.

Blog

Pozostałe artykuły.

CookieYes – Consent 2.0, RODO i UOKIK

CookieYes – Consent 2.0, RODO i UOKIK

1. Czym jest CookieYes? CookieYes to zaawansowane narzędzie do zarządzania plikami cookie, które pomaga właścicielom stron internetowych w spełnianiu wymagań dotyczących prywatności i ochrony...

0 komentarzy

Wyślij komentarz