Marketing internetowy przybiera wiele form, z których każda potrafi wygenerować solidne zyski, jeśli tylko zostanie zastosowany w prawidłowy sposób, dostosowany do branży, specyfiki firmy oraz potrzeb klientów. Coraz więcej podmiotów decyduje się na skorzystanie z programów partnerskich, widząc w nich szansę na większe zyski, optymalizację budżetu na promocję oraz budowanie solidnej społeczności. Jeśli chcecie wiedzieć, co to jest marketing afiliacyjny, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

Jak działa afiliacja i kto powinien z niej korzystać? Dlaczego wydawcy tak chętnie decydują się na programy partnerskie? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

 

co to jest marketing afiliacyjny

 

Co to jest marketing afiliacyjny – podstawowe definicje

Kiedy mówi się o afiliacji w Internecie, zazwyczaj ma się na myśli rozmaite programy partnerskie, których zadaniem jest połączenie reklamodawcy, chcącego sprzedać swoje towary lub usługi, z wydawcą, posiadającym miejsce do promowania takich produktów na swojej stronie internetowej, blogu lub w social mediach.

Promocja przyjmuje różne formy, zależne od specyfiki witryny, możliwości wydawcy oraz potrzeb jego odbiorców. Bywa to link tekstowy, banner zdjęciowy, rotator, do których podpina się unikatowy link afiliacyjny, prowadzący na stronę reklamodawcy, gdzie osoba klikająca może dokonać zakupu konkretnych produktów. Jeśli do tego dojdzie, wydawca otrzymuje prowizję za sprowadzenie do sklepu wartościowego ruchu.

Istnieją też inne formy rozliczeń, zazwyczaj są one jednak związane z osiąganymi efektami (szerzej rozumiany marketing efektywnościowy). Spotyka się bowiem również: płatność za lead, za instalację, nieco rzadziej za samo kliknięcie w link.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Największe zalety afiliacji – co to jest marketing afiliacyjny?

Dlaczego warto zdecydować się na taki model działania? Z jednej strony przynosi on zyski i reklamodawcy, i wydawcy, którzy zarabiają na sprzedaży konkretnych towarów. Z drugiej, jest to skuteczny sposób na zwiększanie zasięgu oferty, bez inwestowania olbrzymich środków na budowę nowego kanału promocji. Sprawia to, że próg wejścia jest minimalny, podobnie jak ryzyko – rozlicza się przecież tylko konkretne konwersje, które przynoszą realne zyski.

Afiliacja staje się zatem modelem działania o dużej skuteczności – obu stronom zależy bowiem na realizacji założonych celów. Pozyskiwanie nowych odbiorców staje się prostsze, dzięki tworzeniu systemu zależności i zaufania do marki, a przy tym cała strategia nie generuje dużych kosztów stałych, które pojawiają się niekiedy w innych rozwiązaniach marketingu online.

Jak przystąpić do programów partnerskich, czyli co to jest marketing afiliacyjny w praktyce?

W większości przypadków, by przystąpić do programu partnerskiego wystarczy wypełnić wniosek rejestracyjny na stronie reklamodawcy. Poziom rozbudowania formularza zależy od konkretnego programu oraz specyfiki firmy. Najczęściej należy w nim podać informacje personalne lub firmowe, a także adres strony, na której ma pojawić się promocja. Taki wniosek jest następnie weryfikowany przez drugą stronę pod względem przydatności dla danego reklamodawcy.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku sieci afiliacyjnych, czyli zewnętrznych przestrzeni, zrzeszających różnych reklamodawców z wieloma programami oraz wydawców, którzy mogą dołączać do rozmaitych kampanii promocyjnych. W tym modelu potencjalny wydawca wypełnia ogólny formularz o przystąpienie do danej sieci. Po jego zaakceptowaniu, ma zdecydowanie prostszą ścieżkę dostępu do wszystkich programów afiliacyjnych dostępnych w danej platformie.

 

co to jest marketing afiliacyjny u przedsiebiorcy.org

Co to jest marketing afiliacyjny – oferta partnerska od Przedsiębiorcy.org

Jakie programy partnerskie warto wykorzystać? Jeśli faktycznie chce się postawić na marketing afiliacyjny jako źródło dochodu pasywnego, można przystąpić do rozwiązania od Przedsiębiorcy.org. W zamian za promocję usług firmy (budowania stron, kursów biznesowo-marketingowych) przy pomocy linków afiliacyjnych, otrzymuje się prowizję w wysokości 30% wartości zakupów odbiorcy, który kliknął w odnośnik. Taka sama prowizja przysługuje dożywotnio za każde kolejne usługi, nabyte przez danego użytkownika.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak skutecznie zarabiać online? Wejdź na stronę: Przedsiebiorcy.org i poznaj szczegóły programu afiliacyjnego.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]