Co to jest Facebook Ads – reklama na Facebooku

Silhouettes,Of,Group,Of,Businessperson.,Global,Business,Network,Concept.

W ramach najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie istnieje sprawny system, umożliwiający skuteczne reklamowanie produktów oraz usług w formie nieinwazyjnych komunikatów. Ten system to właśnie Facebook Ads. Jego działanie obejmuje nie tylko Facebook, lecz także Instagram oraz aplikacje z grupy Audience Network. Reklamodawcom oferowanych jest kilka różnych formatów reklam, które charakteryzują się przede wszystkim adekwatnym dopasowaniem pod względem specyfiki firmy oraz profilu odbiorców.

Najistotniejszą cechą systemu Facebook Ads jest precyzyjne i selektywne targetowanie.  Reklama za pośrednictwem Facebooka umożliwia marketerom adresowanie treści ofertowych bezpośrednio do użytkowników, którzy prezentują wysoki potencjał pod względem zainteresowania oraz możliwości dokonania transakcji lub zamówienia usługi.

Prowadzenie Fanpage dla firm

Powierz prowadzenie komunikacji Twojej firmy na Facebooku profesjonalistom!

Kliknij i dowiedz się więcej!

Ujmując punktowo korzyści, jakie zapewnia posługiwanie się systemem Facebook Ads, należy wskazać na:

– zwiększenie sprzedaży produktów i/lub usług,

– ugruntowanie obecności firmy w internecie,

– zwiększenie świadomości i rozpoznawalności marki,

– nawiązanie nowych kontaktów biznesowych,

– rekrutację pracowników,

– utrwalenie relacji z klientami.

Znając już listę zalet reklam zamieszczanych na Facebooku czy kanałach powiązanych z tą platformą, można przystąpić do zainicjowania skutecznych działań reklamowych w oparciu o Facebook Ads. Po pierwsze należy określić cel planowanej kampanii. Każda kampania bez względu na to czy firma chce zademonstrować nowy produkt, zachęcić użytkowników do skorzystania z oferty, czy rozpocząć poszukiwanie pracowników – musi mieć zdefiniowany cel. Cel kampanii określa m.in., jaki format będzie miała reklama na Facebooku, gdzie zostanie ulokowana oraz kto będzie mógł ją zobaczyć.

Reklamodawcom oferowanych jest kilka różnych formatów reklam, które charakteryzują się przede wszystkim adekwatnym dopasowaniem pod względem specyfiki firmy oraz profilu odbiorców.

Strategia i Plan Marketingowy

Twoje działania są chaotyczne? Niepoukładane?

Twoje kampanie nie działają? Przepalasz budżety?

Marnujesz czas na nierzetelnych pracowników i podwykonawców?

Zmień to! Sprawdź naszą ofertę! 

Wyjaśnijmy teraz, jak właściwie działa Facebook Ads. Otóż Facebook zbiera ogromną ilość danych o swoich użytkownikach. Na ich podstawie system reklamowy wplata reklamy w te treści, które oglądamy. W trakcie obecności użytkownika w serwisie system wyświetla mu reklamę, który pojawia się na podstawie określonych parametrów (m.in. wiek, płeć, zainteresowania, lokalizacja, zawód itp.). Treść oraz forma reklam są tak opracowane, że często użytkownicy w ogóle nie odróżniają ich od standardowych publikacji na fanpage’ach. I jeszcze parę słów o kosztach Facebook Ads. Za reklamę w systemie Facebook Ads reklamodawca może rozliczać się na kilka różnych sposobów. Zwykle jest to płatność za kliknięcia w link lub aktywność użytkowników, jak np. standardowe zostawienie „lajka”. Działania reklamowe na Facebooku zapewniają sporą swobodę, jeśli chodzi o zaangażowanie finansowe – można je rozpocząć właściwie od dowolnej kwoty. Większość reklamodawców decyduje się na najpopularniejszą metodę – tworzy swoje materiały reklamowe, które następnie biorą udział w aukcji. Takie rozwiązanie pozwala na dobór konkretnych parametrów, którymi system reklamowy Facebooka posłuży się w trakcie emisji reklamy.

Spis treści

Kontynuuj czytanie

Woda utleniona do ucha – kiedy warto ją zastosować?
Planowanie postów na LinkedIn
Skuteczna windykacja faktur – jak ściągnąć pieniądze od dłużnika?
Konto przedsiębiorcy

Co ostatnio dodaliśmy
na bezpłatnym koncie?

Regularnie dzielimy się wiedzą z naszymi użytkownikami i co tydzień dodajemy nowe materiały. Są to szkolenia, ebooki, artykuły, pomocne narzędzia, kupony rabatowe, webinary ze specjalistami, newsletter… i wiele więcej!