Programy afiliacyjne przybierają różne formy i chętnie korzysta z nich wiele osób. Co to jest afiliacja? To praktyczny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie dla osób, które prowadzą strony internetowe lub profile w social mediach.

Na czym to polega i jak zyskać najwięcej? Jakie są największe zalety programów partnerskich? O tym napiszemy poniżej.

 

co to jest afiliacja

 

Co to jest afiliacja?

Czym jest afiliacja? Bywa inaczej nazywana programem partnerskim lub marketingiem efektywnościowym. Co to takiego?

To rodzaj strategii biznesowej, pozwalającej na skuteczne promowanie programów i usług w Internecie. Wymaga zbudowania relacji między trzema stronami:

  • reklamodawcą,
  •  wydawcą,
  • użytkownikiem.

Reklamodawca to firma, która pragnie promować swoje usługi lub towary. Może to robić wprost lub poprzez sieci afiliacyjne, ułatwiające kontakt między firmą a podmiotami promującymi oraz pozwalające na udostępnienie wielu kampanii do reklamowania.

Wydawca to natomiast osoba, która rejestruje się w programie partnerskim i umieszcza odnośnik do reklamodawcy na swojej stronie internetowej, blogu lub social mediach. Jeśli jego czytelnicy w niego klikną i dokonają zakupów, w zamian za to otrzymuje on prowizję, ustaloną w regulaminie programu partnerskiego.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Co to jest afiliacja – różne sposoby zarabiania

Do programów afiliacyjnych przystępują osoby prywatne i firmy, które posiadają szerokie i aktywne grono odbiorców, darzące ich zaufaniem na tyle, by korzystać z promowanych produktów. Pozwala to uzyskać spore zyski.

Marketing afiliacyjny potrafi przybierać mocno zróżnicowane formy. Podstawowym rozwiązaniem są oczywiście bannery reklamowe do wprowadzenia na stronie lub w wiadomościach mailowych. Oprócz nich jednak da się też tworzyć reklamy video, rotatory (zmieniające się kategorie reklam). Ciekawą opcją reklamy w ramach programu partnerskiego są rankingi produktów oraz wyszukiwarki (dostępne na przykład w programie partnerskim Ceneo).

Tak duże urozmaicenie sprawia, że każdy może znaleźć idealny typ promocji, który sprawdzi się w danej formie działalności oraz przekona grupę docelową.

Największe zalety afiliacji, czyli praktyczna strona programów partnerskich

Dlaczego tak wiele osób przystępuje do programów afiliacyjnych? Ich największą zaletą jest możliwość zwiększenia zysków ze strony, bez konieczności inwestowania wielkich funduszy. Za rejestrację do większości programów partnerskich nie trzeba ponosić żadnych opłat, a umieszczenie linków na stronie jest naprawdę proste i bezproblemowe.

Zarabianie na afiliacji nie wymaga codziennej pracy. Można zajmować się promocją wtedy, gdy ma się czas. Niejednokrotnie, po umieszczeniu reklam na stronie, nie trzeba podejmować dalszych działań, by reklama przynosiła zyski.

Jeśli odpowiednio dobierze się tematykę treści promocyjnych, da się dodatkowo zwiększyć zaufanie swoich odbiorców, oferując im nie tylko wartościowe treści, ale też przydatne rozwiązania, które wpłyną na komfort ich życia.

 

co to afiliacja

 

Co to jest afiliacja, czyli skuteczny program partnerski Przedsiębiorcy.org

Marketing afiliacyjny cieszy się olbrzymią popularnością. Powstają rozmaite programy, z których chętnie korzystają właściciele dobrze funkcjonujących witryn internetowych, blogów i profili w social mediach.

Jednym z rozwiązań z branży biznesowej (i nie tylko) jest program partnerski, przygotowany przez Przedsiębiorcy.org. Rozwiązanie pozwala zarabiać na promowaniu zróżnicowanych produktów, jak budowanie stron, kursy i szkolenia. Za każde zakupy, dokonane przez klienta, który skorzysta z linku afiliacyjnego, polecający otrzymuje aż 30% prowizji. To zatem skuteczna i prosta metoda na uzyskanie dodatkowego dochodu pasywnego. Ponadto, jeśli w następnych latach odbiorca dokona kolejnych zakupów, dożywotnio za każde zakupy wydawca będzie otrzymywał 30-procentowe prowizje od wszystkich transakcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznego rozwiązania od Przedsiębiorcy.org? Już dziś wejdź na stronę i sprawdź dokładne warunki dołączenia do zespołu.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]