Programy partnerskie sprawdzają się w wielu, mocno zróżnicowanych biznesach jako dodatkowy kanał do pozyskiwania klientów i rozszerzania świadomości społecznej marki. Dziś chcielibyśmy zatem opowiedzieć, co to afiliacja oraz jak wpływa na kształtowanie przestrzeni biznesowej.

Czy afiliacja bywa korzystna dla nowoczesnych sklepów online? Jakie są największe zalety takiej strategii? O tym napiszemy w niniejszym tekście.

 

co to afiliacja

 

Co to afiliacja – podstawowa definicja pojęcia

Afiliacja, czyli inaczej program partnerski, to rozwiązanie stosowane w biznesie online już od pewnego czasu. Polega na promowaniu towarów lub usług konkretnego podmiotu przez współpracujących z nim dostawców, w ramach podpisanej umowy afiliacyjnej.

Kooperacja najczęściej dotyczy udostępniania linku afiliacyjnego na stronach należących do wydawcy. Może on przybierać jednak mocno zróżnicowane formy. Wykorzystuje się takie przekierowanie w formie bannerów reklamowych, rotatorów, odnośników umieszczanych w mailingu. Wszystko zależy od specyfiki danej branży oraz preferencji grup docelowych. Po kliknięciu w odsyłacz, odbiorcy zostają przekierowani do sklepu firmy sprzedającej. Jeśli dokonają zakupu, wydawca otrzymuje swoją prowizję.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Najważniejsi uczestnicy afiliacji

Umowa partnerska w teorii obejmuje tylko dwa podmioty: reklamodawcę i wydawcę. Równocześnie nie można zapominać jednak, że w strategii niezbędne jest też uwzględnienie trzeciej strony, to znaczy odbiorcy. To bowiem od jego reakcji (ewentualnego kliknięcia w link i dokonania zakupów), zależy skuteczność takiej strategii marketingowej.

Dlatego też programy afiliacyjne przybierają różne postaci. Najczęściej dąży się do opierania na zawężonych grupach tematycznych i promowania w nich wartościowych treści, interesujących z punktu widzenia danego odbiorcy. Wówczas afiliacja przynosi najlepsze rezultaty.

Co to afiliacja – 3 zalety strategii marketingu partnerskiego dla wszystkich uczestników programu partnerskiego

Dlaczego korzysta się z afiliacji? Odpowiedź wydaje się trywialnie prosta. To rozwiązanie, które naprawdę przynosi wymierne zyski, dla wszystkich zaangażowanych podmiotów. O ile reklamodawca i wydawca otrzymują swoje wynagrodzenie, to odbiorca dostaje potrzebny produkt lub usługę.

Każda z grup może jednak liczyć na inne korzyści, sprawiające, że właśnie z tego modelu w mniejszym lub większym stopniu korzysta ponad 80% wszystkich brandów na świecie.

1. Reklamodawca – poszerzanie sieci kontaktów i kanałów sprzedaży

Podmioty, które zdecydują się na oferowanie swoich towarów w sieciach afiliacyjnych, znacząco poszerzają swoje sfery wpływów, co niejednokrotnie pomaga im zwiększyć zasięgi i dotrzeć do nowych klientów, bez angażowania olbrzymich środków finansowych na marketing oraz poszerzania kadry, odpowiedzialnej za promocję. Wszystkie te zadania realizuje za nich wydawca w zamian za prowizję.

2. Wydawca – lepsza monetyzacja swojej strony internetowej

Jeśli wydawca posiada już dobrze prosperującą stronę, blog lub profil w social mediach, to może wykorzystać go do zarabiania pieniędzy, bez konieczności tworzenia własnego produktu lub kreowania usług. To zatem dla niego szansa na dodatkowy dochód pasywny, bez konieczności budowania własnego biznesu.

3. Odbiorca – pozyskiwanie wiedzy i wartościowych produktów w jednym miejscu

Odbiorca dzięki afiliacji otrzymuje konkretny produkt lub usługę. Jeśli umowa partnerska została podpisana między podmiotami powiązanymi tematycznie (np. reklamowanie ubranek dla dzieci na blogu parentingowym), to w jednym miejscu dostaje solidny zastrzyk wiedzy oraz może znaleźć potrzebne produkty. A to oszczędność czasu i większe prawdopodobieństwo, że trafi na wartościowe, kompleksowe rozwiązania budzące zaufanie.

 

co to afiliacja - nowoczesne rozwiązania

 

Nowoczesne rozwiązania biznesowe a program partnerski od Przedsiębiorcy.org

Skoro wiemy już, co to afiliacja, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego programu. Na rynku pojawiają się kolejne produkty, pozwalające zarabiać na strategii marketingu afiliacyjnego. Jednym z nich jest program od Przedsiębiorcy.org.

W jego ramach można promować szereg usług – od budowania strony internetowej, przez consulting biznesowy, do szkoleń i kursów online. W zamian za to, jeśli odbiorca zdecyduje się na któryś z produktów, otrzymuje się aż 30% prowizji (za te i każde kolejne zakupy).

Chcesz poznać lepiej program partnerski od Przedsiębiorcy.org? Już dziś wejdź na stronę i wypełnij formularz rejestracyjny, by zacząć zarabiać lepiej w Internecie.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]