Afiliacja stanowi jedno z najważniejszych rozwiązań marketingowych, na które decyduje się coraz szersze grono wydawców i reklamodawców, widzących w tym realne korzyści. Afiliacyjny marketing pozwala bowiem na rozwijanie swoich sieci kontaktów oraz generowanie solidnych zysków dla obu współpracujących stron.

Jak najlepiej wykorzystać afiliację, gdy posiada się stronę internetową? Ile da się zarobić na programach partnerskich? Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

 

Afiliacyjny marketing

 

Afiliacyjny marketing – światowy trend dla e-commerce

Afiliacja łączy reklamodawców, którzy pragną sprzedać swoje towary lub usługi, z wydawcami, którzy mają miejsce (stronę www, blog, profil w social mediach), gdzie mogą je skutecznie reklamować. Jeśli uda się osiągnąć konkretny cel, na przykład doprowadzić do sprzedaży, wówczas należy im się prowizja za efekt. Afiliacja bywa wykorzystywana bezpośrednio przez firmy w kontaktach z wydawcami. Coraz śmielej powstają też sieci afiliacyjne, jako wyspecjalizowane przestrzenie internetowe, łączące podmioty, które pragną zarabiać na programach partnerskich.

Jak pokazują statystyki, afiliacja jest jedną z dziedzin marketingu internetowego, która rozwija się najintensywniej. Firma Forrester Consulting zaobserwowała, że od pewnego czasu rok rocznie wartość programów partnerskich wzrasta o 10%. I na ten moment nie zapowiada się, by trend ten miał się zmienić w najbliższym okresie.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Jak przystąpić do programu partnerskiego – afiliacyjny marketing w praktyce

Jak przystępuje się do programów partnerskich w roli wydawcy? Bez względu na to, czy nawiązuje się bezpośrednią współpracę z reklamodawcą, czy dołącza się do sieci afiliacyjnej, podstawą jest posiadanie przestrzeni, gdzie można promować linki afiliacyjne, prowadzące do strony sprzedawcy.

Może to być strona internetowa, blog, profil w social mediach – opcji jest wiele, a każdy program partnerski miewa nieco inne wymagania, które warto poznać zanim podejmie się decyzję o współpracy.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Zawiera on najczęściej dane personalne lub firmowe oraz informację o stronie, na której ma się wyświetlać promocja. Po złożeniu wniosku, następuje etap weryfikacji przez reklamodawcę lub przedstawiciela sieci, czy taka strona może wnosić wartościowy ruch, przydatny do skierowania odbiorców na stronę sprzedażową i uzyskania konwersji.

Jeśli wszystko przebiega pomyślnie, otrzymuje się link afiliacyjny do promowania (współpraca z reklamodawcą) lub dostęp do swojego profilu w sieci afiliacyjnej, skąd można przystąpić do rozmaitych kampanii, tworzonych przez różnych reklamodawców.

Jakie korzyści daje afiliacyjny marketing?

Podstawową zaletą afiliacji jest możliwość wygenerowania solidnego zysku pasywnego. Jego wysokość różni się w zależności od konkretnego programu lub sieci. Warto zatem sprawdzić różne opcje i znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązania. Tak naprawdę nie ma bowiem limitu wypłat przy afiliacji – wszystko zależy od pomysłu, determinacji i skuteczności posiadanych w sieci kontaktów.

Jak czytamy na stronie entrepreneur.com, Jason Stone (czyli Millionaire Mentor na Instagramie), dzięki swojej rozległej społeczności przy pomocy afiliacji był w stanie osiągnąć w ciągu roku sprzedaże o wartości aż 7 milionów dolarów.

 

Afiliacyjny marketing jak działa

Afiliacyjny marketing a program od Przedsiębiorcy.org

Jak wybierać podmioty do współpracy? Warto koncentrować się na konkretnej branży oraz wąskich potrzebach odbiorców, by zwiększyć prawdopodobieństwo kliknięcia i zakupów. Jeśli na przykład strona internetowa lub blog dotyczą biznesu online i szeroko pojętego marketingu, można rozważyć przystąpienie do programu partnerskiego od Przedsiębiorcy.org.

W tym przypadku promuje się usługi związane z budowaniem stron internetowych oraz szkoleniami biznesowo-marketingowymi. Jeśli ktoś z odbiorców skorzysta z linku i wykupi którąś z nich, wydawca dostaje aż 30% prowizji, liczonej od wartości zamówienia. Tyle samo dostanie za każde kolejne zakupy danego klienta w sklepie Przedsiębiorcy.org. Przypisanie danego odbiorcy do wydawcy jest bowiem stałe i pozwala uzyskać solidny dochód pasywny na długie lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej i zacząć zarabiać online? Wejdź na stronę: Przedsiebiorcy.org/partner i zobacz, jak łatwo możesz zacząć monetyzować swoje działania w Internecie.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]