W świecie online można osiągać zyski, niekoniecznie prowadząc własny sklep internetowy. Rozwiązań jest znacznie więcej, a niektóre z nich pozwalają na osiągnięcie całkiem przyjemnego dochodu pasywnego. Takie możliwości dają choćby programy afiliacyjne. Jeśli zastanawiacie się, afiliacje co to oraz jak z nich korzystać, to ten tekst jest właśnie dla Was.

Z dzisiejszego artykułu dowiecie się, jak wejść w świat zarabiania przez Internet oraz jak najlepiej wykorzystać pojawiające się możliwości.

 

afiliacje co to

 

Afiliacje co to – kluczowe definicje na start

Czym w ogóle jest afiliacja? Marketing afiliacyjny w Internecie to rozmaite programy partnerskie, które łączą podmioty sprzedające towary i usługi z właścicielami stron internetowych lub innych przestrzeni (nazywanych wydawcami). W takich miejscach można opublikować reklamy w formie tekstowej, graficznej lub video, wzbogacone o link afiliacyjny, prowadzący wprost do strony sprzedawcy.

Jeśli osoba, odwiedzająca witrynę wydawcy, kliknie w link afiliacyjny i dokona zakupu, wówczas otrzymuje on prowizję i zarabia na współpracy. Wartość wypłaty zależy od konkretnego modelu i zasad określonych w umowie afiliacyjnej.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Afiliacje co to – kto może zarabiać online?

Jeszcze kilka lat temu wydawcami mogli zostać wyłącznie właściciele stron internetowych i blogów, odwiedzanych przez internautów w poszukiwaniu wiedzy lub ciekawych inspiracji.

Obecnie świat online zmienia się intensywnie, przez co również wytyczne dla partnerów afiliacyjnych ulegają dostosowaniu do nowej rzeczywistości. Do programów partnerskich coraz częściej mogą przystępować osoby prowadzące aktywne profile w social mediach, np. na Facebooku, Instagramie i YouTube’ie, co pozwala zmonetyzować swoje działania w kanałach społecznościowych.

Warto wspomnieć o tym, że na afiliacji zarabia się przede wszystkim wtedy, gdy ma się efekty, czyli konwersje. Na najlepsze rezultaty mogą zatem liczyć przede wszystkim ci, którzy mają strony z dużym ruchem oraz aktywne profile, przyciągające duże grono zaangażowanych odbiorców.

Różne sposoby zarabiania za efekty – afiliacje co to w praktyce?

Linki afiliacyjne, umieszczane w treściach reklamowych, to unikatowe odnośniki, które pozwalają nie tylko na sprzedaż, ale też na precyzyjne określenie skuteczności danego wydawcy.

Dzięki nim można bowiem zmierzyć:

  • liczbę kliknięć w reklamę i przejść na stronę reklamodawcy,
  • sprzedaże po przejściu na stronę sklepową.

W ten sposób da się dokładnie określić wysokość należnej prowizji, naliczanej w kilku zróżnicowanych modelach. Stosuje się choćby:

  • CPS (z ang. Cost per Sale),
  • CPL (z ang. Cost per Lead),
  • CPC (z ang. Cost per Click).

Każdy z nich to model efektywnościowy. Oznacza to, że wydawcy należą się pieniądze wyłącznie wtedy, gdy jego odbiorcy wykonają konkretne akcje – zakupią produkt, zostawią swoje dane osobowe (np. wypełnią formularz do newslettera), klikną w link. Szczegółowe zasady i stawki różnią się oczywiście w zależności od konkretnego programu.

 

afiliacje co to - przedsiebiorcy

Program partnerski od Przedsiębiorcy.org – nowoczesne podejście do afiliacji

W przestrzeni wirtualnej da się znaleźć różne programy partnerskie, które potrafią przynosić wydawcom solidne zyski. Jednym z nich jest rozwiązanie oferowane przez Przedsiębiorcy.org. W tym projekcie za promowanie na swoich stronach lub profilach usług budowania stron internetowych, szkoleń online i publikacji biznesowych, jeśli odbiorcy dokonają zakupów, otrzymuje się aż 30% prowizji od wartości zamówienia. Dodatkowo, jeżeli w przyszłości dany klient dokona kolejnych zakupów, wydawca również otrzyma od nich prowizję. Jest to zatem wygodne i bezpieczne rozwiązanie, by zapewnić sobie dodatkowy dochód pasywny, nie wymagający wielkiego nakładu pracy i środków, ani tworzenia od podstaw własnego sklepu internetowego.

Chcesz dowiedzieć się, jak możesz szybko i skutecznie zarabiać na afiliacji? Odwiedź stronę Przedsiebiorcy.org już dziś, wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz rozpocznij swoją przygodę z zyskownym programem afiliacyjnym dla właścicieli stron i profili w social mediach.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]