2022-10-24

Afiliacja – czym jest? Na czym polega? Jak zacząć?

Biznes online rozwija się intensywnie. Nie zaszkodził mu nawet trudny czas pandemii. Duża konkurencja oraz szeroki wachlarz możliwości na rozwój e-commerce sprawiają, że wiele osób wciąż szuka nowych sposobów na zyski w sieci. Jednym z nich jest afiliacja – zarabianie przy pomocy linków afiliacyjnych.

Na czym polega ta strategia i kiedy przynosi najlepsze rezultaty? Kto powinien przystąpić do programów afiliacyjnych? Więcej na ten temat napiszemy w dalszej części artykułu.

Afiliacja co to – podstawowa definicja

Na czym w ogóle polega afiliacja? To strategia biznesowa zakładająca udostępnienie linka do towarów i usług w ramach zewnętrznych kanałów, oferowanych przez tak zwanych wydawców. W tej roli mogą występować na przykład właściciele blogów lub stron internetowych, influencerzy lub inne osoby, posiadające sporą grupę aktywnych, internetowych odbiorców, wśród których można skutecznie promować i sprzedawać towary reklamodawcy.

To rodzaj strategii biznesowej, pozwalającej na skuteczne promowanie programów i usług w Internecie. Wymaga zbudowania relacji między trzema stronami:

  • reklamodawcą,
  •  wydawcą,
  • użytkownikiem.

Reklamodawca to firma, która pragnie promować swoje usługi lub towary. Może to robić wprost lub poprzez sieci afiliacyjne, ułatwiające kontakt między firmą a podmiotami promującymi oraz pozwalające na udostępnienie wielu kampanii do reklamowania.

Wydawca to natomiast osoba, która rejestruje się w programie partnerskim i umieszcza odnośnik do reklamodawcy na swojej stronie internetowej, blogu lub social mediach. Jeśli jego czytelnicy w niego klikną i dokonają zakupów, w zamian za to otrzymuje on prowizję, ustaloną w regulaminie programu partnerskiego.

Afiliacja zarabianie – jak linki generują zyski?

Linki afiliacyjne to niezmiernie praktyczne rozwiązanie, które szybko i skutecznie pozwala pozyskiwać nowych klientów z alternatywnych kanałów, bez generowania olbrzymich kosztów, a za to przynosząc zyski wszystkim zaangażowanym podmiotom.

Na czym polega? Afiliacja to strategia marketingowa, łącząca reklamodawcę, który chce sprzedać, z wydawcą, który pragnie promować u siebie dane produkty przy pomocy linków afiliacyjnych, prowadzących na stronę sprzedawcy. Jeśli ktoś z odwiedzających kliknie w link i dokona zakupu, wówczas za takie polecenie należy się prowizja, której wysokość zależy od specyfiki danego programu partnerskiego.

Afiliacja co to – kluczowe statystyki

Afiliacja to jedna ze skuteczniejszych gałęzi nowoczesnego marketingu, która idealnie sprawdza się do promowania i sprzedaży rozmaitych towarów w wirtualnej przestrzeni. Wzrost zainteresowania tym tematem świetnie obrazują statystyki. Jak podaje Statista, od 2015 roku marketing afiliacyjny rośnie o około 10% rocznie i jak na razie nie zapowiada się, aby tempo wzrostu miało się zatrzymać w najbliższym czasie. Jego globalna wartość to już około 12 miliarda dolarów (źródło IAB), przynoszonych przez największe gospodarki na całym świecie.

Rozwiązania tego typu przykuwają znaczącą liczbę marek z różnych krajów. Szacuje się, że w mniejszym lub większym stopniu z takiego rozwiązania korzysta nawet do 81% wszystkich brandów na całym świecie. Warto zatem sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie sprawdzi się też w naszym przypadku.

Co to jest afiliacja – różne sposoby zarabiania

Do programów afiliacyjnych przystępują osoby prywatne i firmy, które posiadają szerokie i aktywne grono odbiorców, darzące ich zaufaniem na tyle, by korzystać z promowanych produktów. Pozwala to uzyskać spore zyski.

Marketing afiliacyjny potrafi przybierać mocno zróżnicowane formy. Podstawowym rozwiązaniem są oczywiście bannery reklamowe do wprowadzenia na stronie lub w wiadomościach mailowych. Oprócz nich jednak da się też tworzyć reklamy video, rotatory (zmieniające się kategorie reklam). Ciekawą opcją reklamy w ramach programu partnerskiego są rankingi produktów oraz wyszukiwarki (dostępne na przykład w programie partnerskim Ceneo).

Tak duże urozmaicenie sprawia, że każdy może znaleźć idealny typ promocji, który sprawdzi się w danej formie działalności oraz przekona grupę docelową.

Afiliacje co to – kto może zarabiać online?

Jeszcze kilka lat temu wydawcami mogli zostać wyłącznie właściciele stron internetowych i blogów, odwiedzanych przez internautów w poszukiwaniu wiedzy lub ciekawych inspiracji.

Obecnie świat online zmienia się intensywnie, przez co również wytyczne dla partnerów afiliacyjnych ulegają dostosowaniu do nowej rzeczywistości. Do programów partnerskich coraz częściej mogą przystępować osoby prowadzące aktywne profile w social mediach, np. na Facebooku, Instagramie i YouTube’ie, co pozwala zmonetyzować swoje działania w kanałach społecznościowych.

Warto wspomnieć o tym, że na afiliacji zarabia się przede wszystkim wtedy, gdy ma się efekty, czyli konwersje. Na najlepsze rezultaty mogą zatem liczyć przede wszystkim ci, którzy mają strony z dużym ruchem oraz aktywne profile, przyciągające duże grono zaangażowanych odbiorców.

Różne sposoby zarabiania za efekty – afiliacje co to w praktyce?

Linki afiliacyjne, umieszczane w treściach reklamowych, to unikatowe odnośniki, które pozwalają nie tylko na sprzedaż, ale też na precyzyjne określenie skuteczności danego wydawcy.

Dzięki nim można bowiem zmierzyć:

  • liczbę kliknięć w reklamę i przejść na stronę reklamodawcy,
  • sprzedaże po przejściu na stronę sklepową.

W ten sposób da się dokładnie określić wysokość należnej prowizji, naliczanej w kilku zróżnicowanych modelach. Stosuje się choćby:

  • CPS (z ang. Cost per Sale),
  • CPL (z ang. Cost per Lead),
  • CPC (z ang. Cost per Click).

Każdy z nich to model efektywnościowy. Oznacza to, że wydawcy należą się pieniądze wyłącznie wtedy, gdy jego odbiorcy wykonają konkretne akcje – zakupią produkt, zostawią swoje dane osobowe (np. wypełnią formularz do newslettera), klikną w link. Szczegółowe zasady i stawki różnią się oczywiście w zależności od konkretnego programu.

Największe zalety afiliacji, czyli praktyczna strona programów partnerskich

Dlaczego tak wiele osób przystępuje do programów afiliacyjnych? Ich największą zaletą jest możliwość zwiększenia zysków ze strony, bez konieczności inwestowania wielkich funduszy. Za rejestrację do większości programów partnerskich nie trzeba ponosić żadnych opłat, a umieszczenie linków na stronie jest naprawdę proste i bezproblemowe.

Zarabianie na afiliacji nie wymaga codziennej pracy. Można zajmować się promocją wtedy, gdy ma się czas. Niejednokrotnie, po umieszczeniu reklam na stronie, nie trzeba podejmować dalszych działań, by reklama przynosiła zyski.

Jeśli odpowiednio dobierze się tematykę treści promocyjnych, da się dodatkowo zwiększyć zaufanie swoich odbiorców, oferując im nie tylko wartościowe treści, ale też przydatne rozwiązania, które wpłyną na komfort ich życia.

Afiliacja co to – kto bierze udział w umowie partnerskiej?

W umowach partnerskich występują trzy strony. Niezbędny jest:

  • reklamodawca,
  • wydawca,
  • odbiorca.

Mianem reklamodawcy określa się sklep internetowy lub markę, która ma na celu sprzedaż swoich towarów lub usług za pośrednictwem kanału udostępnianego przez wydawcę. To właśnie on na swoich stronach internetowych lub w innych kanałach, służących do kontaktu z odbiorcami (blog, e-mail marketing, social media), umieszcza link afiliacyjny do strony reklamodawcy, gdzie osoba, która kliknie w odsyłacz może nabyć dany produkt np. w atrakcyjnej cenie lub otrzymać inne benefity.

Jak przystąpić do programu partnerskiego – afiliacja co to jest?

Kto może rozpocząć działanie jako wydawca w programie partnerskim? Zazwyczaj są to rozwiązania dedykowane osobom, posiadającym stronę internetową, bloga lub profil w social mediach. Ważne, by były to przestrzenie żywe, z dużą grupą aktywnych odbiorców. Model afiliacyjny to bowiem strategia biznesowa oparta na efektach. Jeśli odbiorcy nie będą klikać w link afiliacyjny, kupować towarów lub wypełniać newsletterów, to wydawca nie zarobi na takiej współpracy.

Wydawcy powinno zatem zależeć na tym, by przygotować wartościowe treści oraz właściwie je promować na swojej stronie. To bowiem zwiększa jego szansę na to, by zacząć zarabiać na afiliacji.

Afiliacja co to jest – największe zalety dla wydawców

Co takiego zyskują wydawcy, którzy przystąpili do programów partnerskich? Przede wszystkim mogą skuteczniej zmonetyzować ruch na swojej stronie. W wielu przypadkach takie witryny lub blogi nie przynoszą przecież same z siebie dochodów. Dzięki afiliacji, oprócz satysfakcji, zyskuje się realne wpływy na konto, których wielkość zależy od wybranego modelu, zaangażowania oraz zainteresowania ze strony odbiorców. Przekłada się to na optymalizację obecności w Internecie i budowanie dodatkowego dochodu pasywnego.

To jednak nie wszystko. Dobrze dopasowany program partnerski, zawierający na przykład towary powiązane tematycznie ze stroną wydawcy, to również nie tylko zysk finansowy, ale także sposób na budowanie spójnego wizerunku marki osobistej wśród odwiedzających witrynę.

Dzięki przystąpieniu do programów afiliacyjnych da się dodatkowo zwiększać wiedzę i doszkalać z zakresu promocji online. Wiele sieci afiliacyjnych udostępnia bowiem praktyczne, dopracowane narzędzia reklamowe. To zatem sposób, by skorzystać z dostępnych opcji, poszerzyć swoje umiejętności, które w przyszłości mogą się okazać bardzo przydatne, na przykład gdy podejmie się decyzję o założeniu własnego e-commerce.

Afiliacja zarabianie – rozwiązanie dla stron, blogów i nie tylko

Afiliacja, czyli inaczej program partnerski, to rozwiązanie stosowane w biznesie online już od pewnego czasu. Polega na promowaniu towarów lub usług konkretnego podmiotu przez współpracujących z nim dostawców, w ramach podpisanej umowy afiliacyjnej.

Kooperacja najczęściej dotyczy udostępniania linku afiliacyjnego na stronach należących do wydawcy. Może on przybierać jednak mocno zróżnicowane formy. Wykorzystuje się takie przekierowanie w formie bannerów reklamowych, rotatorów, odnośników umieszczanych w mailingu. Wszystko zależy od specyfiki danej branży oraz preferencji grup docelowych. Po kliknięciu w odsyłacz, odbiorcy zostają przekierowani do sklepu firmy sprzedającej. Jeśli dokonają zakupu, wydawca otrzymuje swoją prowizję.

Kto może korzystać z afiliacji? Z jednej strony jako reklamodawcy występują najczęściej właściciele sklepów internetowych, pragnący pozyskać nowych klientów oraz zbudować większą rozpoznawalność swojej marki.

Po przeciwnej stronie natomiast są podmioty (osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa), które pragną jak najskuteczniej zmonetyzować ruch na prowadzonych przez siebie stronach. Od samych początków wprowadzania afiliacji do światowego marketingu, kojarzyła się ona przede wszystkim ze współpracą z właścicielami witryn internetowych – ogólnych portali lub stron tematycznych, gdzie da się umieścić bannery, video lub inne formy contentu reklamowego (np. linki tekstowe) z podłączonym odnośnikiem do sklepu reklamodawcy.

Obecnie, w dobie intensywnego rozwoju mediów społecznościowych, również ten kanał stał się ciekawą przestrzenią dla marketerów afiliacyjnych. Niejeden program partnerski jest więc dedykowany też osobom, posiadającym aktywne profile lub kanały w social mediach. Chętnie z takiego rozwiązania korzystają na przykład influencerzy, by zarabiać na prowadzonych przez siebie stronach.

Afiliacja, nazywana także programem partnerskim, to strategia marketingowa, która przekonuje do siebie coraz szersze grono biznesowych użytkowników Internetu. Wystarczy tylko wspomnieć, że na taki model działania w różnym stopniu decyduje się ponad 80% marek na świecie, a branża obecnie osiągnęła już wartość 12 miliarda dolarów.

Na czym polega afiliacja? To umowa biznesowa między reklamodawcą, podmiotem, który ma do sprzedaży online towary lub usługi, a wydawcą, który ma się zająć promowaniem tych produktów na swoich stronach internetowych, blogach lub w social mediach.

Taka promocja odbywa się poprzez publikację linków afiliacyjnych, umieszczanych w reklamach graficznych, video lub tekstowych, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań grup odbiorców, odwiedzających stronę wydawcy. Jak to działa? Jeśli ktoś z odbiorców kliknie w link i dokona zakupów na stronie reklamodawcy, wówczas osoba promująca otrzymuje za to prowizję.

Rozwiązanie wydaje się bardzo proste. Nawet jednak w takim przypadku pojawia się wiele mitów, które warto rozwiać, zanim przystąpi się do programów partnerskich.

Marketing efektywnościowy a afiliacja zarabianie

Afiliacja nie jest jednak jedynym rozwiązaniem tego typu. Często łączy się ją z innymi strategiami, w których podstawą jest wypłata wynagrodzenia za osiągane efekty. O ile jednak w programach afiliacyjnych za taki rezultat uznaje się najczęściej sprzedaż, o tyle w innych dziedzinach marketingu efektywnościowego pojawiają się także inne cele.

Można do nich zaliczyć choćby:

  • pozyskanie leada,
  • kliknięcie w link,
  • zapisanie się na szkolenie.

Zastosowanie linków z odpowiednia sygnaturą wydawcy sprawia, że taki ruch jest w pełni mierzalny, co ułatwia dopracowywanie strategii oraz precyzyjne określenie wysokości wynagrodzenia.

Niejednokrotnie w ramach programów partnerskich łączy się różne modele wypłacania wynagrodzenia, by nie tylko zwiększyć liczbę sprzedaży i pozyskać cenne dla sprzedawców dane, ale także stworzyć bardziej kompleksową i atrakcyjną ofertę dla wydawców.

Czym jest afiliacja – praktyczne rozwiązanie marketingowe

Marketing afiliacyjny (afiliacja) kryje w sobie rozmaite programy partnerskie, pozwalające poszerzać kanały sprzedaży poprzez współpracę z wydawcami, czyli osobami, które dysponują przestrzenią (stroną www, blogiem, profilem w social mediach), gdzie da się promować towary lub usługi reklamodawcy przy pomocy linków afiliacyjnych, podłączonych do tekstu, reklamy graficznej lub video.

Jeśli odbiorca, który natrafi na takie treści, kliknie w link i dokona na stronie sprzedawcy zakupu, wówczas wydawca otrzymuje prowizję, naliczaną procentowo lub kwotowo.

Kto zyskuje na programach partnerskich, czyli afiliacja co to?

Na tak zbudowanym modelu biznesowym tak naprawdę zyskują wszystkie strony. Reklamodawca bez angażowania wielkich środków otrzymuje dodatkowy kanał sprzedażowy, nadzorowany przez wydawcę żywo zainteresowanego tym, żeby jego odbiorcy klikali w link i kupowali dany produkt, przynosząc mu zyski z każdej sprzedaży.

Dobrze zaprojektowana umowa afiliacyjna pomiędzy dwoma podmiotami bywa też dla reklamodawcy i wydawcy sposobem na poprawę wizerunku społecznego, zbudowanie zaufania do obu marek. Dobrej jakości produkty, dopasowane do grupy docelowej, zwiększają bowiem zaangażowanie odbiorców i przyciągają ich do czytania materiałów, dostarczanych przez wydawcę oraz nabywania towarów od reklamodawcy, często w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż na standardowym rynku.

Czym jest afiliacja a czym marketing efektywnościowy – najważniejsze założenia

Pojęcie marketingu efektywnościowego jest nieco szersze niż sama afiliacja. Tak bowiem nazywa się zespół różnych strategii i programów marketingowych, w których podstawą są osiągane efekty. Uzyskanie ich determinuje otrzymanie zapłaty za realizowaną pracę. Jeśli wydawca nie uzyska określonego w umowie celu, wówczas nawet pomimo wielu miesięcy działań, nie otrzymuje wynagrodzenia.

Do marketingu efektywnościowego zaliczają się choćby:

  • reklama w mediach społecznościowych,
  • marketing w wyszukiwarkach,
  • reklama natywna,
  • marketing influencerski.

Co uznaje się za wspomniany wcześniej efekt? Może nim być omówiona sprzedaż, ale nie tylko. Równie chętnie zalicza się do celów też: kliknięcie, przejście na landing page, wygenerowanie leada z cennymi danymi.

Czym jest afiliacja – różnice z marketingiem efektywnościowym

Porównując obie strategie – marketing afiliacyjny i efektywnościowy – można łatwo zauważyć, że tak naprawdę są ze sobą mocno powiązane. Dokładniej rzecz biorąc, afiliacja zawiera się w marketingu efektywnościowym, stanowiąc jej ważną część.

Obecnie właśnie ta strategia (marketing afiliacyjny) rozwija się bardzo prężnie, generując solidne zyski zarówno dla reklamodawców, jak i wydawców. Szacuje się, że już ponad 80% światowych marek w mniejszym lub większym stopniu wykorzystuje afiliację w swoich działaniach marketingowych. Jak podaje amerykańskie National Retail Federation, 38% marketerów uznaje afiliację za jeden z wiodących kanałów dotarcia do nowych klientów.

Często trudno dostrzec wyraźną granicę między jednym typem marketingu efektywnościowego a drugim. W wielu sytuacjach specjaliści od promocji łączą je bowiem, by uzyskać jak najlepsze efekty oraz dostosować konkretny content reklamowy do potrzeb danej strony i jej odbiorców. Pozwala to uzyskać optymalne rezultaty, zminimalizować czas potrzebny na osiągnięcie satysfakcjonującego efektu oraz oczywiście zwiększyć zyski.

Program afiliacyjny dla wymagających, czyli rozwiązanie od Przedsiębiorcy.org

Ciekawy program partnerski przygotowano na Przedsiębiorcy.org. Aby do niego przystąpić, wystarczy zarejestrować się na stronie i pobrać link afiliacyjny, do umieszczenia w swoich materiałach (na stronie, w social mediach itp.). Jeśli któryś z odbiorców dokona zakupu, wydawca otrzymuje 30% prowizji od wartości transakcji, a dany klient jest dożywotnio przypisywany do niego. Oznacza to zatem, że jeżeli kupi kolejne produkty lub usługi w przyszłości, uczestnik programu afiliacyjnego otrzyma również prowizję.

Jeśli szukasz sposobu na skuteczniejszą monetyzację swojej strony internetowej i solidny zysk pasywny, już dziś dołącz do programu partnerskiego Przedsiębiorcy.org i zdobywaj kolejne benefity dla swojej własnej marki.

Marketing afiliacyjny cieszy się olbrzymią popularnością. Powstają rozmaite programy, z których chętnie korzystają właściciele dobrze funkcjonujących witryn internetowych, blogów i profili w social mediach.

Jednym z rozwiązań z branży biznesowej (i nie tylko) jest program partnerski, przygotowany przez Przedsiębiorcy.org. Rozwiązanie pozwala zarabiać na promowaniu zróżnicowanych produktów, jak budowanie stron, kursy i szkolenia. Za każde zakupy, dokonane przez klienta, który skorzysta z linku afiliacyjnego, polecający otrzymuje aż 30% prowizji. To zatem skuteczna i prosta metoda na uzyskanie dodatkowego dochodu pasywnego. Ponadto, jeśli w następnych latach odbiorca dokona kolejnych zakupów, dożywotnio za każde zakupy wydawca będzie otrzymywał 30-procentowe prowizje od wszystkich transakcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznego rozwiązania od Przedsiębiorcy.org? Już dziś wejdź na stronę i sprawdź dokładne warunki dołączenia do zespołu.

Najważniejsi uczestnicy afiliacji

Umowa partnerska w teorii obejmuje tylko dwa podmioty: reklamodawcę i wydawcę. Równocześnie nie można zapominać jednak, że w strategii niezbędne jest też uwzględnienie trzeciej strony, to znaczy odbiorcy. To bowiem od jego reakcji (ewentualnego kliknięcia w link i dokonania zakupów), zależy skuteczność takiej strategii marketingowej.

Dlatego też programy afiliacyjne przybierają różne postaci. Najczęściej dąży się do opierania na zawężonych grupach tematycznych i promowania w nich wartościowych treści, interesujących z punktu widzenia danego odbiorcy. Wówczas afiliacja przynosi najlepsze rezultaty.

Co to afiliacja – 3 zalety strategii marketingu partnerskiego dla wszystkich uczestników programu partnerskiego

Dlaczego korzysta się z afiliacji? Odpowiedź wydaje się trywialnie prosta. To rozwiązanie, które naprawdę przynosi wymierne zyski, dla wszystkich zaangażowanych podmiotów. O ile reklamodawca i wydawca otrzymują swoje wynagrodzenie, to odbiorca dostaje potrzebny produkt lub usługę.

Każda z grup może jednak liczyć na inne korzyści, sprawiające, że właśnie z tego modelu w mniejszym lub większym stopniu korzysta ponad 80% wszystkich brandów na świecie.

1. Reklamodawca – poszerzanie sieci kontaktów i kanałów sprzedaży

Podmioty, które zdecydują się na oferowanie swoich towarów w sieciach afiliacyjnych, znacząco poszerzają swoje sfery wpływów, co niejednokrotnie pomaga im zwiększyć zasięgi i dotrzeć do nowych klientów, bez angażowania olbrzymich środków finansowych na marketing oraz poszerzania kadry, odpowiedzialnej za promocję. Wszystkie te zadania realizuje za nich wydawca w zamian za prowizję.

2. Wydawca – lepsza monetyzacja swojej strony internetowej

Jeśli wydawca posiada już dobrze prosperującą stronę, blog lub profil w social mediach, to może wykorzystać go do zarabiania pieniędzy, bez konieczności tworzenia własnego produktu lub kreowania usług. To zatem dla niego szansa na dodatkowy dochód pasywny, bez konieczności budowania własnego biznesu.

3. Odbiorca – pozyskiwanie wiedzy i wartościowych produktów w jednym miejscu

Odbiorca dzięki afiliacji otrzymuje konkretny produkt lub usługę. Jeśli umowa partnerska została podpisana między podmiotami powiązanymi tematycznie (np. reklamowanie ubranek dla dzieci na blogu parentingowym), to w jednym miejscu dostaje solidny zastrzyk wiedzy oraz może znaleźć potrzebne produkty. A to oszczędność czasu i większe prawdopodobieństwo, że trafi na wartościowe, kompleksowe rozwiązania budzące zaufanie.

Czy każdy może zarabiać na programach partnerskich, czyli afiliacja co to znaczy?

Kto może zarabiać na programach afiliacyjnych? Teoretycznie jest to rozwiązanie dostępne dla niemal wszystkich internautów. Warunkiem jest zazwyczaj posiadanie strony internetowej, bloga lub aktywnych profili w social mediach (np. na Facebooku lub YouTube’ie). To bowiem na nich mają pojawiać się treści reklamowe, zawierające link afiliacyjny.

Dodatkowo, niektóre programy partnerskie wprowadzają w regulaminach pewne ograniczenia, dotyczące liczby odwiedzających daną stronę lub wyświetleń filmów na konkretnym kanale. W ten sposób zabezpieczają swoje interesy, by promować produkty w miejscach z możliwie jak największym ruchem.

Czy rozpoczęcie współpracy afiliacyjnej jest darmowe?

Przystąpienie do programów afiliacyjnych nie wiąże się zazwyczaj z opłatami startowymi ani innymi dodatkowymi kosztami. W znaczącej większości przypadków ogranicza się wyłącznie do wypełnienia wniosku rejestracyjnego online.

Trzeba zatem przede wszystkim zainwestować nieco czasu, by móc otrzymać link afiliacyjny, do umieszczenia na stronie. Czasami okres oczekiwania jest nieco dłuższy, co wynika z konieczności zweryfikowania strony przez reklamodawcę.

Czy każdy program partnerski zawsze przynosi solidne zyski – skuteczna afiliacja co to?

Wcześniejsze informacje wiążą się ściśle z kolejną kwestią. W afiliacji mogą występować rozmaite modele płatności. Można otrzymywać prowizję kwotową lub procentową za kliknięcia w link afiliacyjny. Nie zawsze są to duże kwoty, więc warto dokładnie przyjrzeć się temu, jak została skonstruowana umowa. W wielu przypadkach, wypłaty są realizowane raz w miesiącu, tylko jednak wtedy, jeśli na koncie wydawcy uzbiera się odpowiednia suma.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych programach otrzymuje się prowizję nie tylko za sprzedaż. Zdarzają się modele, gdzie można liczyć za wpływy, jeśli dostarczy się leada lub zarekomenduje program kolejnej osobie, która do niego przystąpi.

Zarabianie afiliacyjne – na czym polega?

Afiliacja to rodzaj marketingu efektywnościowego, w którym za główny cel uznaje się osiągnięcie sprzedaży, do której dąży nie tylko właściciel sklepu, oferujący towary lub usługi, ale również partner (wydawca), z którym nawiązał on współpracę. Celem partnera jest takie promowanie oferty na swoich stronach internetowych, blogach lub w social mediach, by doprowadzić do tego, że internauci, odwiedzający stronę, klikną w link i dokonają zakupu w sklepie sprzedawcy.

W marketingu partnerskim wykorzystuje się linki afiliacyjne, czyli odsyłacze na landing page z ofertą e-commerce oraz identyfikatory partnera, z którego strony pochodzi klient. Pozwala to równocześnie lepiej kontrolować źródło ruchu, a także ułatwia prowadzenie statystyk i rozliczeń z danym wydawcą.

Nowoczesne rozwiązania biznesowe a program partnerski od Przedsiębiorcy.org

Skoro wiemy już, co to afiliacja, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego programu. Na rynku pojawiają się kolejne produkty, pozwalające zarabiać na strategii marketingu afiliacyjnego. Jednym z nich jest program od Przedsiębiorcy.org.

W jego ramach można promować szereg usług – od budowania strony internetowej, przez consulting biznesowy, do szkoleń i kursów online. W zamian za to, jeśli odbiorca zdecyduje się na któryś z produktów, otrzymuje się aż 30% prowizji (za te i każde kolejne zakupy).

Chcesz poznać lepiej program partnerski od Przedsiębiorcy.org? Już dziś wejdź na stronę i wypełnij formularz rejestracyjny, by zacząć zarabiać lepiej w Internecie.

Zarabianie afiliacyjne – kiedy sprawdzają się programy partnerskie?

Marketing afiliacyjny uznaje się obecnie za jeden z najważniejszych sposobów na pozyskiwanie klientów. Osiąga on niemal takie same wyniki, jak ruch organiczny z wyszukiwarek lub płatne kampanie promocyjne w wyszukiwarkach.

A to przynosi naprawdę dobre rezultaty. W roku 2017 w programach partnerskich odnotowano aż 5 miliardów kliknięć w linki oraz łącznie 170 milionów transakcji, które wygenerowały zyski dla wydawców (źródło IAB). Forrester Consulting przeprowadził z kolei badania, w których zauważono, że marketing afiliacyjny każdego roku rośnie o 10%, a jego wartość obecnie jest już mierzona w dziesiątkach miliardów dolarów.

Kto może wykorzystać zarabianie afiliacyjne?

Zarabianie afiliacyjne to sposób na dodatkowe zyski lub generowanie dochodu pasywnego dla osób ceniących działania online lub szukających rozwiązań zdalnych, by wrócić do pracy zarobkowej, bez wychodzenia z domu. W wielu przypadkach programy partnerskie potrafią być bardzo korzystne.

Przede wszystkim nie wymagają specjalistycznej wiedzy na start ani tym bardziej wkładu finansowego. Do promowania produktów często wystarczy nawet nie własna strona lub blog, co profil w social mediach. Coraz więcej kampanii afiliacyjnych wykorzystuje bowiem olbrzymi potencjał tkwiący w sieciach społecznościowych.

Od czego zależy sukces w afiliacji? Co ciekawe, jak pokazują dane zebrane przez Statista, wydawcy to osoby w dowolnym wieku. Co prawda, najczęściej na taki sposób zarobkowania decydują się ludzie między 35 a 44 rokiem życia (31,86%), jednakże bez trudu da się znaleźć zwolenników afiliacji w młodszych lub starszych grupach wiekowych.

Gdy pragnie się odnieść sukces w afiliacji, warto skupić się na zbudowaniu aktywnej sieci kontaktów i szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych publikowanymi treściami. W końcu to od ich woli klikania oraz dokonywania zakupów zależy miesięczny zarobek wydawcy z programu partnerskiego.

Program partnerski Przedsiębiorcy.org a zarabianie afiliacyjne

Programy partnerskie można znaleźć w różnych miejscach. Wiele osób przystępuje do sieci afiliacyjnych, by w jednej przestrzeni mieć dostęp do licznych kampanii i przydatnych narzędzi do pracy. Oprócz nich, warto poznać niezależne programy partnerskie, pozwalające na nawiązanie współpracy bezpośrednio ze sprzedawcą, jak w przypadku afiliacji od Przedsiębiorcy.org.

Co zyskuje się w tym programie? Partner rejestruje się przez formularz na stronie i otrzymuje link afiliacyjny. Jeśli skorzystają z niego odbiorcy z jego strony, by zrobić zakupy (zamówić budowę strony, zapisać się na kurs marketingowy etc.), wówczas dostaje on 30-procentową prowizję, naliczaną od wartości zamówienia. Warto dodać, że jest ona dożywotnia – to znaczy, za każdym razem, gdy dany klient kupi coś na stronie Przedsiębiorcy.org, wówczas wydawca otrzymuje swoje wynagrodzenie.

Chcesz lepiej poznać zasady tego programu partnerskiego? Wejdź już dziś na stronę: przedsiebiorcy.org/partner i zobacz, jak zarabiać na afiliacji.

Afiliacja zarabianie a program partnerski od Przedsiębiorcy.org

W przestrzeni wirtualnej da się znaleźć różne programy partnerskie, które potrafią przynosić wydawcom solidne zyski. Jednym z nich jest rozwiązanie oferowane przez Przedsiębiorcy.org. W tym projekcie za promowanie na swoich stronach lub profilach usług budowania stron internetowych, szkoleń online i publikacji biznesowych, jeśli odbiorcy dokonają zakupów, otrzymuje się aż 30% prowizji od wartości zamówienia. Dodatkowo, jeżeli w przyszłości dany klient dokona kolejnych zakupów, wydawca również otrzyma od nich prowizję. Jest to zatem wygodne i bezpieczne rozwiązanie, by zapewnić sobie dodatkowy dochód pasywny, nie wymagający wielkiego nakładu pracy i środków, ani tworzenia od podstaw własnego sklepu internetowego.

Programy afiliacyjne da się znaleźć w sieciach afiliacyjnych, czyli przestrzeniach łączących wydawców z różnymi reklamodawcami, dla ułatwienia współpracy i poprawy wyników sprzedażowych.

Bez większego trudu da się także znaleźć zyskowne rozwiązania bezpośrednio u reklamodawców. Dobrym tego przykładem jest oferta partnerska od Przedsiębiorcy.org. W tym przypadku za sprzedaż przy pomocy linku afiliacyjnego usług marketingowo-biznesowych, otrzymuje się aż 30% prowizji, liczonej od wartości zamówienia. Dodatkowo, taki klient jest już dożywotnio przypisywany do danego wydawcy, co oznacza dochód pasywny i wypłaty realizowane tak często, jak konsument dokonuje zakupów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Wejdź na stronę i zobacz, jakie korzyści potrafi dać afiliacja od Przedsiębiorcy.org.

Blog

Pozostałe artykuły.

CookieYes – Consent 2.0, RODO i UOKIK

CookieYes – Consent 2.0, RODO i UOKIK

1. Czym jest CookieYes? CookieYes to zaawansowane narzędzie do zarządzania plikami cookie, które pomaga właścicielom stron internetowych w spełnianiu wymagań dotyczących prywatności i ochrony...

0 komentarzy

Wyślij komentarz