Biznes online rozwija się intensywnie. Nie zaszkodził mu nawet trudny czas pandemii. Duża konkurencja oraz szeroki wachlarz możliwości na rozwój e-commerce sprawiają, że wiele osób wciąż szuka nowych sposobów na zyski w sieci. Jednym z nich jest afiliacja – zarabianie przy pomocy linków afiliacyjnych.

Na czym polega ta strategia i kiedy przynosi najlepsze rezultaty? Kto powinien przystąpić do programów afiliacyjnych? Więcej na ten temat napiszemy w dalszej części artykułu.

 

afiliacja zarabianie

 

Afiliacja zarabianie – jak linki generują zyski?

Linki afiliacyjne to niezmiernie praktyczne rozwiązanie, które szybko i skutecznie pozwala pozyskiwać nowych klientów z alternatywnych kanałów, bez generowania olbrzymich kosztów, a za to przynosząc zyski wszystkim zaangażowanym podmiotom.

Na czym polega? Afiliacja to strategia marketingowa, łącząca reklamodawcę, który chce sprzedać, z wydawcą, który pragnie promować u siebie dane produkty przy pomocy linków afiliacyjnych, prowadzących na stronę sprzedawcy. Jeśli ktoś z odwiedzających kliknie w link i dokona zakupu, wówczas za takie polecenie należy się prowizja, której wysokość zależy od specyfiki danego programu partnerskiego.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Afiliacja zarabianie – rozwiązanie dla stron, blogów i nie tylko

Kto może korzystać z afiliacji? Z jednej strony jako reklamodawcy występują najczęściej właściciele sklepów internetowych, pragnący pozyskać nowych klientów oraz zbudować większą rozpoznawalność swojej marki.

Po przeciwnej stronie natomiast są podmioty (osoby fizyczne lub przedsiębiorstwa), które pragną jak najskuteczniej zmonetyzować ruch na prowadzonych przez siebie stronach. Od samych początków wprowadzania afiliacji do światowego marketingu, kojarzyła się ona przede wszystkim ze współpracą z właścicielami witryn internetowych – ogólnych portali lub stron tematycznych, gdzie da się umieścić bannery, video lub inne formy contentu reklamowego (np. linki tekstowe) z podłączonym odnośnikiem do sklepu reklamodawcy.

Obecnie, w dobie intensywnego rozwoju mediów społecznościowych, również ten kanał stał się ciekawą przestrzenią dla marketerów afiliacyjnych. Niejeden program partnerski jest więc dedykowany też osobom, posiadającym aktywne profile lub kanały w social mediach. Chętnie z takiego rozwiązania korzystają na przykład influencerzy, by zarabiać na prowadzonych przez siebie stronach.

Marketing efektywnościowy a afiliacja zarabianie

Afiliacja nie jest jednak jedynym rozwiązaniem tego typu. Często łączy się ją z innymi strategiami, w których podstawą jest wypłata wynagrodzenia za osiągane efekty. O ile jednak w programach afiliacyjnych za taki rezultat uznaje się najczęściej sprzedaż, o tyle w innych dziedzinach marketingu efektywnościowego pojawiają się także inne cele.

Można do nich zaliczyć choćby:

  • pozyskanie leada,
  • kliknięcie w link,
  • zapisanie się na szkolenie.

Zastosowanie linków z odpowiednia sygnaturą wydawcy sprawia, że taki ruch jest w pełni mierzalny, co ułatwia dopracowywanie strategii oraz precyzyjne określenie wysokości wynagrodzenia.

Niejednokrotnie w ramach programów partnerskich łączy się różne modele wypłacania wynagrodzenia, by nie tylko zwiększyć liczbę sprzedaży i pozyskać cenne dla sprzedawców dane, ale także stworzyć bardziej kompleksową i atrakcyjną ofertę dla wydawców.

 

afiliacja zarabianie przedsiebiocy.org

Afiliacja zarabianie a program partnerski od Przedsiębiorcy.org

Programy afiliacyjne da się znaleźć w sieciach afiliacyjnych, czyli przestrzeniach łączących wydawców z różnymi reklamodawcami, dla ułatwienia współpracy i poprawy wyników sprzedażowych.

Bez większego trudu da się także znaleźć zyskowne rozwiązania bezpośrednio u reklamodawców. Dobrym tego przykładem jest oferta partnerska od Przedsiębiorcy.org. W tym przypadku za sprzedaż przy pomocy linku afiliacyjnego usług marketingowo-biznesowych, otrzymuje się aż 30% prowizji, liczonej od wartości zamówienia. Dodatkowo, taki klient jest już dożywotnio przypisywany do danego wydawcy, co oznacza dochód pasywny i wypłaty realizowane tak często, jak konsument dokonuje zakupów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie? Wejdź na stronę i zobacz, jakie korzyści potrafi dać afiliacja od Przedsiębiorcy.org.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]