W nowoczesnej sprzedaży online wykorzystuje się rozmaite strategie, które pozwalają poprawić wyniki biznesowe oraz poszerzyć grono klientów. Jednym z takich rozwiązań jest afiliacja marketing, czyli tworzenie sieci połączeń, pozwalających na rozbudowę zasięgu firmy. W tym przypadku nie dość, że trzeba zadbać o dopasowanie współpracy, to też należy przygotować wysokiej jakości content.

Czym w ogóle jest afiliacja marketing i jak ją wykorzystać dla rozwoju biznesu? Jak na skuteczność współpracy afiliacyjnej wpływają publikowane w Internecie treści? O tym napiszemy poniżej.

 

Afiliacja marketing

 

Afiliacja marketing – co to takiego?

Afiliacja (inaczej umowa partnerska) to szczególny rodzaj porozumienia biznesowego i strategii marketingowej, w której występują dwie strony:

  • reklamodawca,
  • wydawca (reklamujący).

Pierwszy z wymienionych udostępnia treści do promowania (produkty lub usługi). Drugi umieszcza informację o nich z linkiem do witryny reklamodawcy na swoich stronach internetowych. Jeśli jego klienci lub czytelnicy klikną w odsyłacz i zrobią zakupy, wówczas wydawca otrzymuje prowizję.

Afiliacja marketing to naprawdę skuteczna metoda promowania towarów w rozszerzonej sieci odbiorców. Z drugiej to narzędzie dla reklamujących, by lepiej zmonetyzować potencjał i zasięgi swojej strony, bloga lub profilu w social mediach.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Różne oblicza rozwiązania – afiliacja marketing

Afiliacja marketing to jednak nie tylko link. Forma prezentacji może bowiem przybierać mocno zróżnicowane formy. Podstawowym rozwiązaniem są bannery reklamowe i rotatory, czyli reklamy wprowadzane na stronach internetowych i blogach. Mają zachęcić potencjalnych zainteresowanych do kliknięcia w link, ukryty pod zdjęciami. Taką formę promocji można wpleść nawet do swojej strategii mailingowej, by zbudować wartościowe przekazy dla grupy docelowej i przekonać ich do przejścia na stronę sprzedawcy.

Social media to też idealne miejsca do wprowadzania treści partnerskich. Ich dynamiczny rozwój ułatwia budowanie zaangażowanych społeczności, ciekawych nowych treści. W wielu przypadkach portale społecznościowe są wręcz zaprojektowane tak, by jak najmocniej ułatwić użytkownikom dokonywanie zakupów online, z czego chętnie korzysta afiliacja marketing.

Innym sposobem na wykorzystanie linków afiliacyjnych, są rankingi ofert. Takie zestawienia zwiększają wiarygodność oraz pozwalają odbiorcom poznać produkty od najlepszej strony.

Dobry content a afiliacja marketing

W każdym z omówionych przypadków podstawą jest oczywiście link afiliacyjny. Jeśli jednak nie zadba się o wartościowy content (tekst, zdjęcie, video) zainteresowanie odbiorców może być bardzo utrudnione. Wartościowe treści to wciąż klucz do sukcesu, pozyskania klientów i odróżnienia się od rywali z branży.

Trzeba więc stworzyć angażujący content, dopasowany do potrzeb grupy odbiorców i umieszczony we właściwych miejscach (np. w grupach lub na stronach tematycznie powiązanych z ofertą reklamodawcy).

Jak podają statystyki, w ostatnim czasie dopracowany content potrafi wygenerować znacznie większe zyski w ramach kampanii afiliacyjnych. Warto zatem z niego skorzystać, by zoptymalizować swoje wpływy z umów partnerskich. Dobrą motywacją może być fakt, że przychody dla wydawców z polecania produktów w ostatnich kilku latach wzrosły nawet o 240%.

 

Afiliacja marketing a content marketing

 

Afiliacja marketing a oferta od Przedsiębiorcy.org

Nowoczesna afiliacja to sposób na solidne zyski, zwłaszcza gdy współpracuje się z zaufanymi partnerami, jak Przedsiębiorcy.org. Przygotowali oni ofertę, z której chętnie korzysta szerokie grono właścicieli stron internetowych i blogów.

Za polecenie produktów w tym przypadku można otrzymać aż 30% prowizji przy każdych zakupach, zrealizowanych przez odbiorcę, który za pierwszym razem wszedł na stronę sklepową z linku afiliacyjnego. Taki program afiliacyjny to szansa na zbudowanie dochodu pasywnego na długie lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Już dziś wejdź na stronę, przeczytaj regulamin i dołącz do grona osób, które zwiększyły swój comiesięczny dochód dzięki afiliacji.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]