Wiele się mówi o korzyściach płynących z marketingu afiliacyjnego. Warto zatem dobrze poznać tę strategię, dzięki której da się znacząco zwiększyć przychody w swojej firmie, bez konieczności posiadania olbrzymiego kapitału na start. To bowiem rozwiązanie, sprawdzające się dla wszystkich stron umowy, jeśli dobrze zrozumie się temat i sprawdzi: afiliacja co to w ogóle jest?

Na czym polega program afiliacyjny i co można dzięki niemu zyskać? Jakie są najważniejsze zalety afiliacji? O tym wszystkim napiszemy poniżej.

 

afiliacja co to

 

Afiliacja co to – podstawowa definicja

 

Na czym w ogóle polega afiliacja? To strategia biznesowa zakładająca udostępnienie linka do towarów i usług w ramach zewnętrznych kanałów, oferowanych przez tak zwanych wydawców. W tej roli mogą występować na przykład właściciele blogów lub stron internetowych, influencerzy lub inne osoby, posiadające sporą grupę aktywnych, internetowych odbiorców, wśród których można skutecznie promować i sprzedawać towary reklamodawcy.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Afiliacja co to – kluczowe statystyki

Afiliacja to jedna ze skuteczniejszych gałęzi nowoczesnego marketingu, która idealnie sprawdza się do promowania i sprzedaży rozmaitych towarów w wirtualnej przestrzeni. Wzrost zainteresowania tym tematem świetnie obrazują statystyki. Jak podaje Statista, od 2015 roku marketing afiliacyjny rośnie o około 10% rocznie i jak na razie nie zapowiada się, aby tempo wzrostu miało się zatrzymać w najbliższym czasie. Jego globalna wartość to już około 12 miliarda dolarów (źródło IAB), przynoszonych przez największe gospodarki na całym świecie.

Rozwiązania tego typu przykuwają znaczącą liczbę marek z różnych krajów. Szacuje się, że w mniejszym lub większym stopniu z takiego rozwiązania korzysta nawet do 81% wszystkich brandów na całym świecie. Warto zatem sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie sprawdzi się też w naszym przypadku.

 

Afiliacja co to – kto bierze udział w umowie partnerskiej?

 

W umowach partnerskich występują trzy strony. Niezbędny jest:

  • reklamodawca,
  • wydawca,
  • odbiorca.

Mianem reklamodawcy określa się sklep internetowy lub markę, która ma na celu sprzedaż swoich towarów lub usług za pośrednictwem kanału udostępnianego przez wydawcę. To właśnie on na swoich stronach internetowych lub w innych kanałach, służących do kontaktu z odbiorcami (blog, e-mail marketing, social media), umieszcza link afiliacyjny do strony reklamodawcy, gdzie osoba, która kliknie w odsyłacz może nabyć dany produkt np. w atrakcyjnej cenie lub otrzymać inne benefity.

 

afiliacja

 

Kto zyskuje na programach partnerskich, czyli afiliacja co to?

 

Na tak zbudowanym modelu biznesowym tak naprawdę zyskują wszystkie strony. Reklamodawca bez angażowania wielkich środków otrzymuje dodatkowy kanał sprzedażowy, nadzorowany przez wydawcę żywo zainteresowanego tym, żeby jego odbiorcy klikali w link i kupowali dany produkt, przynosząc mu zyski z każdej sprzedaży.

Dobrze zaprojektowana umowa afiliacyjna pomiędzy dwoma podmiotami bywa też dla reklamodawcy i wydawcy sposobem na poprawę wizerunku społecznego, zbudowanie zaufania do obu marek. Dobrej jakości produkty, dopasowane do grupy docelowej, zwiększają bowiem zaangażowanie odbiorców i przyciągają ich do czytania materiałów, dostarczanych przez wydawcę oraz nabywania towarów od reklamodawcy, często w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż na standardowym rynku.

Program afiliacyjny dla wymagających, czyli rozwiązanie od Przedsiębiorcy.org

Ciekawy program partnerski przygotowano na Przedsiębiorcy.org. Aby do niego przystąpić, wystarczy zarejestrować się na stronie i pobrać link afiliacyjny, do umieszczenia w swoich materiałach (na stronie, w social mediach itp.). Jeśli któryś z odbiorców dokona zakupu, wydawca otrzymuje 30% prowizji od wartości transakcji, a dany klient jest dożywotnio przypisywany do niego. Oznacza to zatem, że jeżeli kupi kolejne produkty lub usługi w przyszłości, uczestnik programu afiliacyjnego otrzyma również prowizję.

Jeśli szukasz sposobu na skuteczniejszą monetyzację swojej strony internetowej i solidny zysk pasywny, już dziś dołącz do programu partnerskiego Przedsiębiorcy.org i zdobywaj kolejne benefity dla swojej własnej marki.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]