Kolejne programy afiliacyjne wyrastają niczym grzyby po deszczu. Skąd wiadomo, do którego z nich przystąpić, by zyskać jak największe korzyści? Afiliacja, co to znaczy tak w ogóle? Wiele osób zadaje sobie rozmaite pytania i zastanawia, czy dzięki takim opcjom biznesowym mogą zacząć zarabiać w Internecie.

Dlatego też, w dzisiejszym artykule, postanowiliśmy rozwiać najpopularniejsze mity, dotyczące afiliacji.

 

Afiliacja co to znaczy

 

Afiliacja co to znaczy?

Afiliacja, nazywana także programem partnerskim, to strategia marketingowa, która przekonuje do siebie coraz szersze grono biznesowych użytkowników Internetu. Wystarczy tylko wspomnieć, że na taki model działania w różnym stopniu decyduje się ponad 80% marek na świecie, a branża obecnie osiągnęła już wartość 12 miliarda dolarów.

Na czym polega afiliacja? To umowa biznesowa między reklamodawcą, podmiotem, który ma do sprzedaży online towary lub usługi, a wydawcą, który ma się zająć promowaniem tych produktów na swoich stronach internetowych, blogach lub w social mediach.

Taka promocja odbywa się poprzez publikację linków afiliacyjnych, umieszczanych w reklamach graficznych, video lub tekstowych, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań grup odbiorców, odwiedzających stronę wydawcy. Jak to działa? Jeśli ktoś z odbiorców kliknie w link i dokona zakupów na stronie reklamodawcy, wówczas osoba promująca otrzymuje za to prowizję.

Rozwiązanie wydaje się bardzo proste. Nawet jednak w takim przypadku pojawia się wiele mitów, które warto rozwiać, zanim przystąpi się do programów partnerskich.

 

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Czy każdy może zarabiać na programach partnerskich, czyli afiliacja co to znaczy?

Kto może zarabiać na programach afiliacyjnych? Teoretycznie jest to rozwiązanie dostępne dla niemal wszystkich internautów. Warunkiem jest zazwyczaj posiadanie strony internetowej, bloga lub aktywnych profili w social mediach (np. na Facebooku lub YouTube’ie). To bowiem na nich mają pojawiać się treści reklamowe, zawierające link afiliacyjny.

Dodatkowo, niektóre programy partnerskie wprowadzają w regulaminach pewne ograniczenia, dotyczące liczby odwiedzających daną stronę lub wyświetleń filmów na konkretnym kanale. W ten sposób zabezpieczają swoje interesy, by promować produkty w miejscach z możliwie jak największym ruchem.

Czy każdy program partnerski zawsze przynosi solidne zyski – skuteczna afiliacja co to?

Wcześniejsze informacje wiążą się ściśle z kolejną kwestią. W afiliacji mogą występować rozmaite modele płatności. Można otrzymywać prowizję kwotową lub procentową za kliknięcia w link afiliacyjny. Nie zawsze są to duże kwoty, więc warto dokładnie przyjrzeć się temu, jak została skonstruowana umowa. W wielu przypadkach, wypłaty są realizowane raz w miesiącu, tylko jednak wtedy, jeśli na koncie wydawcy uzbiera się odpowiednia suma.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych programach otrzymuje się prowizję nie tylko za sprzedaż. Zdarzają się modele, gdzie można liczyć za wpływy, jeśli dostarczy się leada lub zarekomenduje program kolejnej osobie, która do niego przystąpi.

Czy rozpoczęcie współpracy afiliacyjnej jest darmowe?

Przystąpienie do programów afiliacyjnych nie wiąże się zazwyczaj z opłatami startowymi ani innymi dodatkowymi kosztami. W znaczącej większości przypadków ogranicza się wyłącznie do wypełnienia wniosku rejestracyjnego online.

Trzeba zatem przede wszystkim zainwestować nieco czasu, by móc otrzymać link afiliacyjny, do umieszczenia na stronie. Czasami okres oczekiwania jest nieco dłuższy, co wynika z konieczności zweryfikowania strony przez reklamodawcę.

 

Afiliacja co to znaczy - dla kogo

 

Praktyczne rozwiązania od Przedsiębiorcy.org – nowoczesna afiliacja dla wymagających

Na rynku funkcjonuje wiele programów afiliacyjnych. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest oferta Przedsiębiorcy.org. W tym przypadku za promowanie usług tworzenia stron internetowych, konsultacji biznesowych lub szkoleń rozwojowych, otrzymuje się prowizję w wysokości 30% wartości zakupu klienta, który przejdzie na stronę reklamodawcy z linku afiliacyjnego. Co ważniejsze, jeśli w przyszłości taka osoba dokona kolejnych zakupów, na konto wydawcy również wpłynie 30-procentowa prowizja. Klienci są bowiem przypisani do niego już dożywotnio.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programie partnerskim od Przedsiębiorcy.org? Już dziś wejdź na stronę i wypełnij wniosek, by zacząć zarabiać online.

 

Dołącz do Programu Partnerskiego Przedsiębiorców!

 

 

Oceń tę stronę
[Total: 0 Average: 0]